Hyundai Motor News

News

Slovenskí stredoškoláci opäť medailoví v Skills for the Future

16.06.2015

Slovenská republika je lídrom v automobilovom priemysle nielen vo výrobe, ale aj inováciách. Pričinili sa o to naši stredoškoláci, ktorí už druhý rok získali medailu v súťaži podnikateľských nápadov Hyundai Skills for the Future. Tím WAY z Obchodnej akadémie v Leviciach získal tento rok 2. miesto a s vlaňajším prvým miestom ich kolegov sa tak zaslúžil o to, že Slovensko je lídrom súťaže. Do Skills for the Future sa od začiatku zapojilo viac ako 10 000 študentov z pätnástich krajín Európy.

 

Študenti získali druhé miesto s mobilnou aplikáciou SMART CAR SERVICE (SCS), ktorá pri poruche automobilu skontaktuje vodiča s najbližším autoservisom. SCS obsahuje viac ako 600 autoservisov, je dostupná na stiahnutie v obchode Google Play a funguje v online aj v offline prostredí.

 

Zlato tento rok získali stredoškoláci z Veľkej Británie so systémom SoberDrive (triezva jazda). Systém funguje tak, že kľúčik zapaľovania po stlačení tlačidla aktivuje integrovaný dychový analyzátor. Potom musí vodič fúknuť do náustka na kľúči. Systém analyzuje úroveň alkoholu v krvi vodiča a výsledok indikuje prostredníctvom troch farebných diód – zelenej (do 25 % zákonného limitu), oranžovej (25 – 100 %) a červenej (prekročený zákonný limit). Ak zasvieti červená dióda, kľúč zapaľovania sa nevyklopí, čo vodičovi znemožní jazdu.

 

Študentov za výborné nápady pochválil Thomas A. Schmid, prevádzkový riaditeľ (COO) Hyundai Motor Europe: „Blahoželáme im k úspechu vo veľmi silnej konkurencii, plnej inovatívnych ideí. Naším programom Skills for the Future pomáhame vypĺňať medzeru v oblasti praktických zručností na európskom trhu práce a zvyšovať šance študentov na budúce zamestnanie v automobilovom priemysle a v ďalších odboroch. Sme hrdí, že môžeme odborným vedením podporovať toľko talentovaných študentov a  pomáhať im tak k úspešnému uplatneniu v budúcom zamestnaní.“

 

Úspech študentov zhodnotila aj učiteľka Mária Hauliková: „Súťaž bola pre žiakov novou skúsenosťou. Príprava na finále spočívala v napísaní vlastného biznis konceptu a v príprave profesionálnej prezentácie. Náročná bola aj preto, lebo ich starší spolužiaci sa vlani umiestnili na prvom mieste a terajší účastníci súťaže mali pocit, že nemôžu sklamať. Silnou stránkou tímu bol jedinečný produkt a úspešný pohovor s porotou v stánku, čím sa dostali do užšieho výberu. Vynikajúco zvládnutá prezentácia na pódiu ich posunula na 2. miesto. Táto súťaž nepochybne posilnila ich prezentačné zručnosti a osobné vlastnosti potrebné pre ich profesionálny život.“

 

Minulý rok vyhrali Levičania s mobilnou aplikáciou „Careful Eye“. Táto aplikácia využíva bezdrôtové spojenie bez nutnosti pripojenia na internet a umožňuje dospelým vodičom bezpečne a priamo komunikovať s deťmi cestujúcimi v zadnej časti kabíny automobilu. Skills for the Future je spoločná iniciatíva spoločnosti Hyundai a európskej agentúry pre vzdelávacie programy Junior Achievement-Young Enterprise Europe. Motivuje mladých ľudí získavať vedomosti a zručnosti potrebné na úspešné uplatnenie v modernej ekonomike. Jedným z podprogramov súťaže je Car Donation, v rámci ktorého vybrané školy dostanú vozidlo na technické vzdelávanie. Počas trojročnej iniciatívy program oslovil 10.000 študentov v 15 štátoch, s ktorými spolupracuje 400 dobrovoľníkov Hyundai.

 

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100 000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

 

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

 

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 vozidiel ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

 

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

 

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope.

 

JA Slovensko, n.o.

Ako líder v podnikateľskom a ekonomickom vzdelávaní na Slovensku pôsobí od roku 1992. Do learning-by-doing programov (učiacich skúsenosťou) sa ročne zapája 17 000 študentov z približne 700 škôl. Programy sú lokálne implementované v partnerstve s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Je členom medzinárodnej siete JA Worldwide® a JA Europe.

Nezisková organizácia JA Slovensko v partnerstve s Hyundai Slovensko realizuje na stredných školách vzdelávací projekt Skills for the Future v rámci programu Aplikovaná ekonómia. Vďaka nemu stredoškoláci získajú povedomie o zručnostiach potrebných pre úspech a prostredníctvom študentskej firmy si vyskúšajú reálne podnikanie v oblasti automobilového priemyslu.

 

V súčasnosti tento projekt absolvovalo viac ako 10 000 študentov v 15 krajinách (Nórsko, Dánsko, Holandsko, Veľká Británia, Nemecko, Poľsko, Slovensko, Česká republika, Rakúsko, Francúzsko, Taliansko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko, Španielsko).

 

  • Tag : 2015, Tlačové správy
  • Obrázok : Team WAY