Hyundai Motor News

News

Hyundai výrazne prispel k najvyššej registrácii nových áut v histórii Slovenska

14.01.2016

Hyundai fleet

Hyundai – čerstvá trojka na slovenskom automobilovom trhu si v uplynulom období výrazne polepšila. Pri porovnaní predaja za uplynulý rok s rokom 2014 sa počet predaných áut značky Hyundai vyšplhal k méte 6 306 vozidiel. To v prepočte znamená úctyhodný nárast až o 18 %.

Zákazníci tak pozitívne zareagovali na novinky v ponuke, či už ide o výrazný facelift pri modeloch i30, ix20 a i40 alebo o úplne novú generáciu i20 a SUV Tucson.
Ťahúňom automobilky bol aj minulý rok model i30 s počtom 2 293 predaných vozidiel. Zákazníci tak ocenili výrazný technický facelift, úspech však zožalo aj zaradenie novej dvojspojkovej prevodovky 7DCT do ponuky tak pre dieselovú, ako pre benzínovú verziu. Hyundai i30si dlhodobo drží vysokú obľubu aj u fleetových zákazníkov a v štátnej správe.

Tradične sa značke darilo v segmente malých áut s modelom i10 (3. miesto) a rovnako úspešný bol aj i40 v silnej konkurencii automobilov strednej triedy, ktorý takisto prešiel faceliftom v priebehu roka, vrátane ponuky novej 7DCT pre 1,7CRDi.

Hyundai zaknihoval na slovenskom trhu v roku 2015 aj ďalší triumf, a to vďaka novému modelu Tucson. Obľúbené „esúvéčko“ bolo v druhom polroku 2015 najpredávanejším autom v triede SUV – C, pričom celkový počet predaných áut tohto modelu sa zastavil na čísle 596. Tucson tak spolu s modelom Hyundai ix35 tvoria v segmente veľmi silnú dvojicu s celkovým predajom za rok 2015 na úrovni 1401 vozidiel, čo ich radí k absolútnej špičke.

Skutočným skokanom roka sa navyše stal model i20 s počtom 1 467 predaných vozidiel a s medziročným nárastom až 41 %, čo ho radí na 2. miesto v segmente B.
V neposlednom rade značka Hyundai prehovorila aj do prémiového segmentu, kde si nová generácia modelu Genesis tento rok našla 25 nových majiteľov. Pri tomto modeli okrem jeho špičkových parametrov oceňujú takisto inteligentné popredajné služby šetriace čas a námahu. Spokojnosť zákazníkov s modelom Genesis, samozrejme, zvyšuje vynikajúca jazdná dynamika auta, jeho elegantný dizajn a inovácie prispôsobené zákazníckym potrebám.

Teší nás, že rodina zákazníkov Hyundai sa v uplynulom roku takto rozrástla. Pre nás je to určite silný záväzok do budúcnosti. Sme presvedčení, že naši zákazníci oceňujú na našich modeloch úroveň celkovej kvality a s každým novým modelom aj dizajn a technické inovácie, čo spolu posilňuje ich emocionálnu príťažlivosť,“ komentuje úspechy značky Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia.

Hyundai na Slovensku poskytuje nadštandardne svojim zákazníkom aj zaujímavé benefity, ako možnosť výhodných „ľahkých“ splátok, havarijné postenie na rok a súpravu pneumatík navyše zadarmo. Bezpochyby zákazníci tiež čoraz viac oceňujú päťročnú záruku – a to bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

TS-5