Hyundai Motor News

News

Zvolenskí stredoškoláci bodujú v Európe a dostanú auto od spoločnosti Hyundai

09.03.2015

 

  • Zvolenskí stredoškoláci získali auto v súťaži CAR DONATION.
  • Tento rok sa do súťaže zapojilo 32 škôl z celej Európy.

 

Študenti z Technickej akadémie vo Zvolene dokázali, že dokážu uspieť aj na európskom fóre. V súťažnom projekte Skills for the Future vyhrali auto Hyundai ix35. Projekt organizuje automobilka Hyundai už štvrtý rok v spolupráci s JA Slovensko a cieľom je zaplniť medzeru medzi teoretickým vzdelaním a reálnou podnikateľskou praxou. Zvolenskí stredoškoláci získali Hyundai ix35 za výhru v súťaži CAR DONATION, ktorá je súčasťou už spomínaného projektu Skills for the Future. Na Slovensku sa projekt a súťaže realizujú v spolupráci s JA Slovensko v rámci stredoškolského predmetu aplikovaná ekonómia.

 

„Projekt Skills for the Future prepája teoretické znalosti, ktoré my odovzdávame študentom, s praktickými skúsenosťami. Je presne tým, čo potrebujeme, aby sa naša mladá generácia dokázala presadiť v náročnej konkurencii a napomôcť hospodárskemu rastu celej krajiny. Naša súťaž sa týkala automobilového priemyslu. Hyundai ix35 je skvelá odmena za dlhodobé snaženie a verím, že bude dobrou inšpiráciou aj pre iné školy, aby sa zapojili do Skills for the Future,“ povedal Ján Marko, riaditeľ Technickej akadémie vo Zvolene.

 

„Naším cieľom je prispieť k ekonomickému rastu v Európe a investíciami do priemyselných lídrov zajtrajška prispievame k prosperite budúcnosti. Pomáhame preklenúť medzeru medzi teoretickým vzdelaním a zručnosťami potrebnými pri uplatnení na európskom trhu práce pre budúcu generáciu podnikateľov a manažérov. Úspech zvolenských stredoškolákov si cením o to viac, že uspeli v naozaj náročnej konkurencii,“ uviedol Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia.

 

Súčasťou projektu je európska súťaž o najlepší podnikateľský plán, ktorú minulý rok vyhral tím Obchodnej akadémie z Levíc. Jeho členovia vyvinuli, marketingovo uviedli a predali novú mobilnú aplikáciu pomenovanú „Careful Eye“. Aplikácia Careful Eye využívajúca bezdrôtové spojenie bez nutnosti pripojenia na internet umožňuje dospelým vodičom bezpečne a priamo komunikovať s deťmi cestujúcimi v zadnej časti kabíny automobilu.

Aj tento školský rok majú študenti stredných škôl príležitosť predstaviť svoje nápady a už 9. júna 2015 spoznáme nového európskeho víťaza v kategórii Skills for the Future Award 2015.

 

Skills for the Future je spoločná iniciatíva automobilky Hyundai a európskej agentúry pre vzdelávacie programy v oblasti podnikateľského vzdelávania a finančnej gramotnosti JA-YE Europe, ktorá má svoju národnú pobočku aj na Slovensku – JA Slovensko. Motivuje mladých ľudí získavať vedomosti a zručnosti potrebné na úspešné uplatnenie v modernej ekonomike. Počas trojročnej iniciatívy program oslovil 10 000 študentov v 15 štátoch, s ktorými spolupracuje 400 dobrovoľníkov Hyundai.

 

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívať zdroje od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier, v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

 

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com.

 

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov, čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 vozidiel ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2500 autorizovaných predajcov.

 

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

 

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope.

 

JA Slovensko

JA Slovensko je nezisková organizácia založená v roku 1992 a je členom medzinárodnej siete JA Worldwide
JA-YE Europe. Sieť Junior Achievement patrí k najväčším poskytovateľom ekonomického a podnikateľského vzdelávania. Do našich learning-by-doing programov sa na Slovensku ročne zapája 17 000 študentov z približne 700 škôl. Programy sú lokálne implementované v partnerstve s MŠVVaŠ SR a podporujú ich významné zahraničné a domáce spoločnosti.

Lenka Križanová | marketingová a PR manažérka | 0948 082 486 | krizanova@jaslovensko.sk | www.jasr.sk