Hyundai Motor News

News

Spoločnosť Hyundai Motor vytvorila unikátne spojenie poslaním správy do vesmíru

13.04.2015

 

Spoločnosť Hyundai Motor vytvorila unikátne spojenie poslaním správy do vesmíru

 

  • Hyundai Motor využila ‘New Thinking’ na poslanie špeciálnej správy do vesmíru  
  • Správa od dcéry pre kozmonauta na vesmírnej stanici International Space Station
  • 11 automobilov Genesis vytvorilo rekordný obrázok s veľkosťou 5,5 km2 v nevadskej púšti

 

Spoločnosť Hyundai Motor využila prístup ‘New Thinking’ (Nové myslenie) na spojenie najvzdialenejších členov rodiny, čím vytvorila nový svetový rekord. Keď dcéra kozmonauta pracujúceho na medzinárodnej kozmickej stanici International Space Station napísala rukou lístok so správou pre svojho otca, spoločnosť Hyundai Motor našla spôsob, ako ju doručiť adresátovi.

 

Protagonistom novej kampane, pomenovanej ‘A Message to Space’ (Správa do vesmíru) je 13-ročné dievča Stephanie z Houstonu, Texas, USA, ktorej otec je kozmonaut pracujúci niekoľko mesiacov na medzinárodnej kozmickej stanici. Na poslanie osobnej správy otcovi slúži písaný text takých veľkých rozmerov, aby sa dal prečítať z vesmíru.

 

Ako podklad pre napísanie textu slúži dno vysušeného jazera Delamar Dry Lake, v štáte Nevada, USA. Spoločnosť Hyundai Motor poskytla 11 automobilov Genesis na napísanie správy na ploche, ktorá viac ako 1,5-násobne prevyšuje rozlohu Central Parku v New Yorku. Kozmonaut na  International Space Station dokáže takúto správu od svojej dcéry prečítať, čo demonštruje obrovský rozmer komunikačného posolstva.

 

Nápis vytvorený na ploche 5,55 km2, bol oficiálne uznaný ako najväčší obrazec vytvorený stopou automobilu a zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov. Dokumentuje skutočnosť, že vzdialenosť nie je prekážkou pre Hyundai, keď ide o spojenie ľudí, ktorí sa majú radi.

 

Scott Noh, šéf zahraničnej marketingovej divízie Hyundai Motor Company pri opisovaní filozofie starostlivosti o zákazníkov povedal: „V súlade s víziou Hyundai Motor stať sa celoživotným partnerom nielen pre v automobiloch, kampaň dokumentuje našu filozofiu starať sa o zákazníkov prostredníctvom emocionálnej interakcie a poskytnúť im viac ako iba uspokojenie ich potrieb v oblasti mobility. Hoci vyslanie správy do vesmíru našimi automobilmi Genesis nebolo jednoduché, umožnilo nám demonštrovať našu víziu starostlivosti o zákazníkov.“

 

Pre realizácii tohto ambiciózneho projektu sa spojili experti z Kórei, Európy a USA. Realizačný tým najprv musel nájsť optimálnu lokalitu na základe mnohých geografických a meteorologických faktorov. Po niekoľkých expedíciách do viacerých lokalít a analýze globálnych meteorologických dát bola ako optimálna destinácia vybrané vyschnuté jazero Delamar Dry Lake v Nevade.

 

Na vytvorenie nápisu stopami kolies v piesku bol potrebný automobil s vysokým výkonom, osvedčeným pohonným ústrojenstvom a presnou ovládateľnosťou, schopný stabilne jazdiť po neupravenom povrchu. Preto realizačný tím vybral ako najvhodnejší model limuzínu Hyundai Genesis.

 

Na prezretie videa ‘A Message to Space’ navštívte oficiálnu stránku kampane www.amessagetospace.com alebo kanál YouTube www.youtube.com/watch?v=3EOAXrTrsOE.

Video je dostupné aj so slovenskými titulkami, ktoré sa nastavujú priamo vo videu.

 

 

 

 

Hyundai okrem toho pomáha ľuďom na celom svete spojiť sa s priateľmi alebo rodinou vytvorením virtuálnej správy, rovnako ako bola tá od Stephanie. Správa sa dá zdieľať online prostredníctvom oficiálnej internetovej stránky, na ktorej sú aj interview a dokumentácia z výroby obrázku v Nevade.

 

-Koniec-

 

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

 

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na:

http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

 

Ďalšie informácie o globálnej podpore umenia a kultúry spoločnosťou Motor sú k dispozícii na: http://brand.hyundai.com

 

  • Tag : 2015, Genesis, Tlačové správy