Hyundai Motor News

News

Novým prezidentom Hyundai Motor Slovakia je Yongjin Kim

24.10.2016
  • Nový prezident HMSK pôsobí v spoločnosti Hyundai už viac ako dvadsať rokov•
  • Jeho hlavným cieľom je pokračovať v posilňovaní pozície Hyundai medzi lídrami na slovenskom trhu

Od októbra 2016 sa novým prezidentom spoločnosti Hyundai Motor Slovakia stal Yongjin Kim. V spoločnosti pracuje už viac ako dvadsať rokov. Naposledy pôsobil ako šéf globálneho tímu predaja elektrických vozidiel poháňaných na palivové články v Južnej Kórei. Medzi jeho hlavné priority patrí pokračovať v posilňovaní pozície Hyundai medzi lídrami na slovenskom trhu. Predchádzajúci prezident Jooyong Jung odchádza po úspešnom pôsobení na Slovensku na rovnakú pozíciu do Holandska.

„Teším sa, že moje nové pôsobisko v Hyundai je práve na Slovensku. Veľmi sa mi páči Bratislava, ktorá má nádhernú polohu, históriu, množstvo pamiatok a popritom je to stále sa rozvíjajúce moderné mesto. Zároveň vnímam Slovensko ako krásnu a úspešnú krajinu, ktorej ekonomika stále rastie. Som presvedčený, že rovnako úspešne sa bude dariť aj značke Hyundai, ktorá sa stále viac a viac stáva každodennou súčasťou života občanov Slovenskej republiky. Pokračovanie v tomto trende je zároveň aj jednou z mojich priorít,“ uviedol Yongjin Kim prezident Hyundai Motor Slovakia. 

Yongjin Kim počas svojho pôsobenia pre Hyundai zastával viaceré manažérske pozície v Hyundai Motor Company, pričom väčšinu času sa venoval práve európskemu trhu. V minulosti pôsobil okrem iného ako regionálny reprezentant na európskej centrále v nemeckom Offenbachu a následne štyri roky na pozícii prezidenta spoločnosti v Nórsku. Vďaka výborným výsledkom sa tak spolupodieľal na úspechu Hyundai Motor Company, ako najrýchlejšie rastúceho automobilového výrobcu na svete.

  • Tag : Tlačové správy, Ľudia, Hyundai Slovensko, 2016
  • Obrázok : Youngjin Kim