Hyundai Motor News

News

Hyundai Motor predstavuje autonómny IONIQ na ženevskom autosalóne 2017

07.03.2017
  • Hyundai Motor vystavuje svoju víziu mobility budúcnosti autonómnym modelom IONIQ
  • Návštevníci si môžu vyskúšať autonómnu jazdu v simulátoroch virtuálnej reality na stánku Hyundai Motor

07. marca 2017 – Po úspešnej sérii testovacích jázd v bežnej premávke na uliciach Las Vegas spoločnosť  Hyundai Motor priviezla svoj autonómny model IONIQ ako výstavný exponát na ženevský autosalón 2017. Dva kokpity autonómneho modelu IONIQ ako simulátory virtuálnej reality umožnia návštevníkom vyskúšať si jazdu v autonómnom automobile na stánku Hyundai.

Hyundai Motor pre automatizovanú jazdu využíva technológiu LiDAR, ktorej senzory sú skryté za predným nárazníkom autonómneho modelu IONIQ, čo nenarúša úhľadný dizajn vozidla tak ako senzory namontované na streche. Vyspelý systém pre autonómnu jazdu bol koncipovaný tak jednoducho, ako to len bolo možné. Integruje existujúce funkcie sériového modelu, vrátane adaptívneho radarového tempomatu Smart Cruise Control a kamery systému Lane Keeping Assist.

Systém využíva aj anténu GPS pre navigáciu a mapový softvér s vysokým rozlíšením, umožňujúci presne zistiť miesto, sklon cesty, polomer zákruty, ako aj šírku jazdného pruhu. Radar systému Blind Spot Detection zabezpečuje, že vozidlo bezpečným spôsobom prechádza z jedného jazdného pruhu do druhého.

Najnovšia technológia Hyundai Motor umožňuje automobilom bezpečne sa orientovať v zložitých situáciách v premávke ako je napríklad vysoká hustota chodcov, semafory, dopravné značky, práce na ceste, uzávierky ciest, spomaľovače, zvieratá, malé deti alebo križovatky bez dopravných značiek. Extenzívnym testovaním v mestskom prostredí Hyundai Motor pokračuje vo vývoji a zdokonaľovaní technológií pre autonómnu jazdu s cieľom znížiť výpočtový výkon aby sa menšili náklady na platformu systému a tým sa stala dostupnou pre bežných zákazníkov.