Hyundai Motor News

News

Rodina Hyundai N sa rozrastá – príde výkonné SUV KONA N

12.01.2021
  • Úplne nový Hyundai KONA N bude ďalším modelom v rade N.
  • Bude tak prvým SUV N-modelom v portfóliu značky Hyundai.
  • KONA N prinesie výhody SUV a zároveň nekompromisnú zábavu z jazdy.
  • Vysoký výkon zabezpečí osemstupňová prevodovka N DCT a turbomotor 2,0.

 

 

Spoločnosť Hyundai Motor potvrdila, že ďalším členom jej vysokovýkonného radu N bude úplne nový Hyundai KONA N. Tento model bude prvým vysokovýkonným SUV značky Hyundai. Pretože jeho základný model priniesol celosvetový úspech, vysokovýkonná verzia modelu KONA vzbudzuje veľké očakávanie.

kona n na testovacom okruhu 3 4 pohlad

Sme nadšení, že môžeme rozšíriť náš recept na úspech, ktorý sme vyvinuli s modelom i30 N a naposledy s modelom i20 N, na jedno z našich najobľúbenejších SUV na trhu: KONA,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Prezident marketingu a produktov spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Pridaním modelu KONA do rodiny N sa naša značka vysokovýkonných modelov posunie na ďalšiu úroveň.“

Úplne nová KONA N bude k dispozícii s osemstupňovou mokrou dvojspojkovou prevodovkou, známou ako N DCT. V kombinácii s dvojlitrovým turbomotorom poskytne silný zážitok zo svižnej jazdy. Rovnako ako ostatné modely N, aj nová KONA N bude vybavená rôznymi vysokovýkonnými jazdnými funkciami, ako je Launch Control, a nebude chýbať ani atraktívny zvukový prejav.

Úplne nová KONA N je prvým „hot-SUV“ značky N,“ hovorí Till Wartenberg, viceprezident a vedúci manažmentu značky N a subdivízie motoršportu spoločnosti Hyundai Motor Company. „Ako „hot-SUV“ bude mať dostatok všestrannosti, ako aj potešenie z jazdy ako každé iné vozidlo značky N. Pre N-tuziastov bude potešením vyraziť s týmto autom kamkoľvek – na cestu aj na trať.

Vysokovýkonná značka Hyundai N, ktorá svoj úspešný príbeh odštartovala modelom i30 N, plánuje v roku 2021 rozšíriť svoju ponuku – zákazníci sa môžu tešiť na novinky v podobe i20 N a KONA N.

Ďalšie podrobnosti o modeli KONA N budú oznámené v najbližších týždňoch.

 

 

  • Tag : Tlačové správy, Hyundai Slovensko, Hyundai Motorsport, Kona