Hyundai Motor News

News

Hyundai sa pripravuje na ďalší model N: Nový i30 Fastback N

25.07.2018

i30 Fastback N

  • Hyundai pokračuje vo vývoji tretieho modelu vo vysoko výkonnej verzii N
  • Testovanie prototypov zahŕňa skúšky výkonnosti a spoľahlivosti v technickom centre spoločnosti Hyundai v Nürburgringu (HMETC)
  • Nový i30 Fastback N bude odhalený na konci roka 2018

24. júla 2018 – Hyundai Motor sa nachádza v poslednom štádiu vývoja ďalšieho modelu, ktorý sa pripojí k rozširujúcemu sa radu vysokovýkonných vozidiel nosiacich logo N: Nový i30 Fastback N.  

Prototypové testovanie je teraz v plnom prúde vrátane rozsiahlych skúšok na rôznych povrchoch európskych ciest. Medzi skúšobnými miestami je aj známy okruh Nordschleife na nemeckom Nürburgringu, kde má Hyundai vlastné technické a testovacie centrum. Na testovanie výkonnosti a spoľahlivosti sa využíva nielen táto trať, ale aj verejné cesty v regióne, čo pomáha pri príprave tretieho modelu N – po i30 N vo verzii hatchback a Veloster N.  

i30 Fastback, uvedený do predaja na konci roka 2017, je unikátnym automobilom – jediným päťdverovým kupé vo svojom segmente – ktorý rozširuje úspešný modelový rad i30. Nový model i30 Fastback N posunie toto vozidlo na ďalšiu úroveň. Bude stavať na sofistikovanom dizajne pôvodného modelu a skombinuje ho s charakteristickými tep-zvyšujúcimi prvkami svojho súrodenca s piatimi dverami i30 N.  

Viac informácií o novom i30 Fastback N ohlásime neskôr v tomto roku.

  • Tag : Tlačové správy, Technológie, Predaj, Hyundai Worldwide, Hyundai Slovensko, Hyundai Motorsport, i30 (2017), 2018, i30 Fatsback