Hyundai Motor News

News

Thierry Neuville po Rally Finland prevzal vedenie v majstrovstvách sveta jazdcov

31.07.2017
  • Thierry Neuville skončil ako šiesty, čím získal osem bodov. Po zisku troch extra bodov v Power Stage prevzal vedenie v majstrovstvách sveta jazdcov
  • Dani Sordo skončil ako deviaty, no Hayden Paddon dokončil náročný víkend podľa propozícií pre Rally 2 v nedeľu ráno.

Jyväskylä, Fínsko 30. júla 2017 – Hyundai Motorsport dokončil Rally Finland, deviate podujatie majstrovstiev sveta  2017 FIA World Rally Championship (WRC), keď sa Thierry Neuville umiestnil ako najlepší jazdec tímu na šiestom mieste s automobilom Hyundai i20 Coupe WRC so štartovným číslom 5.

Okrem zisku osem bodov za šieste miesto v celkovej klasifikácii si Thierry Neuville pripísal na konto aj tri extra body za tretie miesto v Power Stage. Tieto body mali pre Belgičana zásadný význam, lebo vďaka nim sa posunul na čelo majstrovstiev sveta jazdcov s rovnakým počtom 160 bodov ako má Sébastien Ogier. No vďaka trom víťazstvám v tomto roku je Neuville v tabuľke pred štvornásobným majstrom sveta z Francúzska.     Tím Hyundai Motorsport po súťaži vo Fínsku delí 34 bodov od lídra v hodnotení výrobcov – tímu M-Sport, pričom do konca sezóny zostávajú ešte štyri súťaže.

• Tag : WRC, Tlačové správy, Hyundai Motorsport, 2017