Hyundai Motor News

News

Nový Hyundai KONA: elegantný, ostrý a progresívny

04.05.2017

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila ďalšie detaily o novom modeli KONA pred jeho svetovou premiérou v najbližších mesiacoch. KONA pokračuje v novej dizajnovej identite Hyundai, ktorej dodáva progresívny charakter na vytvorenie jedinečného vzhľadu v segmente subkompaktných SUV.

Predná časť karosérie modelu KONA je expresívna a energická. Nesie nový prvok rodinnej identity automobilov Hyundai – kaskádovitú masku chladiča. Inovatívne členenie dvojitých predných reflektorov umocňuje vizuálny dojem dennými svetlami z LED, umiestnenými nad prednými reflektormi z LED. Dva horizontálne oddelené svetelné systémy dodávajú prednej časti karosérie suverénny a progresívny vzhľad úzkymi a ostrými tvarmi. Výrazný dizajn prednej a zadnej časti karosérie zvýrazňuje široký rozchod kolies a robustný dizajn karosérie s výraznými objemami.

Nový Hyundai KONA poskytuje zákazníkom nefalšovaný zážitok SUV. Zvýšená poloha sedadiel nad cestou zabezpečuje optimálny výhľad vodiča a zvyšuje komfort pri ovládaní vozidla. Na želanie dodávaný pohon všetkých kolies zlepšuje jazdné vlastnosti na nespevnenom povrchu a v zlých poveternostných podmienkach.

Uvedenie modelu KONA na trh predstavuje ďalší krok na ceste Hyundai Motor Europe k cieľu stať sa vedúcou ázijskou automobilovou značkou v Európe do roku 2021 uvedením 30 nových modelov a derivátov. S vyše 1,4 milióna predaných automobilov kategórie SUV od uvedenia prvej generácie modelu Santa Fe v roku 2001, si Hyundai vybudoval vysoké renomé v tejto oblasti. KONA bude štvrtým pravým SUV v modelovom programe Hyundai v Európe.

Ďalšie podrobnosti o novom modeli Hyundai KONA budú zverejnené v blízkej budúcnosti pred oficiálnou premiérou v lete tohto roka.

- Koniec -

Hyundai Motor Europe
V roku 2016 spoločnosť Hyundai Motor odovzdala zákazníkom 505.396 vozidiel v Európe – čo predstavuje nárast predaja o 7,5 % oproti roku 2015 – a obnovila 90 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných, testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje  rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu približne 600.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 1.600 autorizovaných predajcov, ktorí majú vyše 2.100 prevádzok.
Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news.

Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @hyundainews

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor, ktorá má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier, v roku 2016 celosvetovo predala 4,86 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

  • Tag : Tlačové správy, 2017, Kona
  • Obrázok : Kona