Hyundai Motor News

News

Hyundai Motorsport predstavuje na parížskom autosalóne i20 WRC pre sezónu 2017

29.09.2016
  • Súťažný špeciál Hyundai Motorsport pre 2017 FIA World Rally Championship (WRC) je vystavený na parížskom autosalóne
  • Nový automobil vychádza z trojdverového modelu Hyundai i20 novej generácie a bol vyvinutý podľa nových predpisov WRC
  • Hyundai Motorsport sa na Tour de Corse - Rallye de France tento víkend bude usilovať o umiestnenie na stupienkoch víťazov s cieľom upevniť si druhé miesto v hodnotení výrobcov.  

Paríž, Francúzsko   29. septembra 2016 Hyundai Motorsport využil parížsky autosalón na predstavenie svojho špeciálu WRC pre sezónu 2017, s ktorým bude štartovať v budúcom roku na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach.  

Tím, ktorý je momentálne v hodnotení výrobcov vo WRC druhý s počtom 201 bodov, testuje svoj úplne nový prototyp od apríla v rozličných lokalitách a podmienkach v Európe.  

Automobil, konštrukčne vychádzajúci z trojdverovej verzie modelu Hyundai i20 novej generácie, bol vyvinutý podľa propozícií WRC na sezónu 2017, ktoré poskytujú konštruktérom väčšiu slobodu pri navrhovaní aerodynamických prvkov. Hyundai Motorsport má na zvyšné obdobie roka 2016 naplánovaný rozsiahly testovací program pre ďalší vývoj súťažného špeciálu pred jeho debutom na Rallye Monte-Carlo v januári.  

Predpisy WRC na sezónu 2017 okrem toho povoľujú zvýšenie výkonu motora na 280 kW (380 k), väčší aerodynamický prítlak, väčšie a širšie pneumatiky, ako aj elektronický aktívny medzinápravový diferenciál v systéme pohonu všetkých kolies. Cieľom týchto nových technických predpisov je zvýšiť dynamiku a divácku atraktivitu populárneho šampionátu WRC.  

Farebná úprava automobilu vystavovaného v Paríži predstavuje provizórnu verziu, finálna špecifikácia a vzhľad budú predstavené v decembri.  

Šéf tímu Michel Nandan povedal: „Propozície WRC pre sezónu 2017 WRC umožnili všetkým tímom začať na čistom liste papiera, čo predstavuje vzrušujúcu výzvu pre konštruktérov. Zmeny zvýšia úroveň diváckej atraktivity WRC na rýchlostných skúškach po celom svete so širšími a výkonnejšími automobilmi. Využili sme naše skúsenosti z dvoch plných sezón WRC, pričom chceme nadviazať na našu úspešnú sezónu 2016. Automobil pre sezónu 2017 sme začali testovať v apríli, kedy sme sa najprv sústredili na testovanie motora a pohonného ústrojenstva. Potom sme sa zamerali na podvozok, diferenciál a aerodynamiku. Neskôr v tomto roku ešte príde menšia evolúcia na motore aj podvozku. Už sa tešíme na predstavenie finálnej verzie koncom tohto roka.“  

Hyundai Motorsport tento víkend štartuje na desiatom podujatí majstrovstiev sveta WRC 2016 – Tour de Corse - Rallye de France, kde nasadí tri automobily i20 WRC novej generácie. Doteraz tím absolvoval svoju najúspešnejšiu sezónu vo WRC s víťazstvami v Argentíne a Sardínii a so štyrmi ďalšími umiestneniami na stupienkoch víťazov v Monte-Carlo, Švédsku, Poľsku a naposledy v Nemecku.  

   

 Fotografie vo vysokom rozlíšení pre redakčnú potrebu, kompletné profily jazdcov a ďalšie využiteľné tlačové informácie o tíme sú k dispozícii na:

www.hyundai-ms.com

Meno : HyundaiWRC

Heslo : hmsg2013

  • Tag : Autosalón, Hyundai Worldwide, Hyundai Motorsport, 2016, Autosalón Paríž 2016