Hyundai Motor News

News

Slováci najviac podceňujú lyže v aute a snehové reťaze

30.01.2015

 

  • Najnebezpečnejšie sú voľne položené lyže v interiéri
  • Mestskí vodiči majú problém s nasadením snehových reťazí
  • Autami cestujeme najviac na domáce svahy, potom do Rakúska a do Talianska

 

 

Lyžiarske strediská už privítali prvých návštevníkov a postupne sa na lyžovačku vyberie väčšina Slovákov. Hlavným cieľom sú domáce strediská, ale z roka na rok sa zvyšuje tiež návštevnosť rakúskych a talianskych svahov. Cestovať desiatky, ba niekedy stovky kilometrov v zimných podmienkach a s netradičným nákladom však môže byť aj nebezpečné. Podľa odborníkov slovenskí motoristi – lyžiari najviac podceňujú nebezpečenstvo lyží v kabíne auta, nevedia správne nasadiť snehové reťaze a robia chyby pri jazde na snehu. 

 

„Základom bezpečnej cesty na lyžovačku je dobre pripevnený výstroj. Lyže by ideálne mali byť v boxe alebo na strešnom nosiči. Vhodné sú aj špeciálne otvory v zadných sedadlách. Ak motoristi nemajú k dispozícii ani jednu z tých alternatív a vezú lyže voľne pohodené v aute, odporúčame čo najpevnejšie ich zafixovať. Len v takom prípade má vodič istotu, že sa pri miernom náraze jeho lyžiarsky výstroj nezmení na smrtiacu zbraň,“ uviedla Marcela Divičanová z Hyundai Motor Slovakia.

 

Podľa odborníkov má veľa slovenských vodičov aj nedostatočnú praktickú skúsenosť s montovaním snehových reťazí. Ide o síce pomerne jednoduchý úkon, kto ho však robí prvýkrát, môže sa poriadne natrápiť. „Odporúčam motoristom, ktorí s nasadzovaním snehových reťazí nemajú dostatočné praktické skúsenosti, aby si úkon pred cestou aspoň raz vyskúšali. Ak to má niekto robiť prvýkrát v mraze a vo fujavici, môže to byť veľmi nepríjemný zážitok,“ povedala M. Divičanová. Hlavne mestskí vodiči majú menšie skúsenosti aj s jazdou na snehu. Podľa odborníkov je preto dôležité uvedomiť si, že majú dlhšiu jazdnú dráhu a podľa toho prispôsobiť jazdu.

 

Ten, kto sa vydá na dlhšiu cestu, by nemal váhať ani s preventívnou prehliadkou v autoservise. Odborníci odporúčajú, aby si vodiči dali skontrolovať predovšetkým brzdovú sústavu, chladiacu kvapalinu, tlak hustenia a stav pneumatík a dokonca aj stierače a ostrekovače a funkčnosť svetlometov.

 

-Koniec-

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

 

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

 

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424.467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1% oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

 

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

 

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope.