Hyundai Motor News

News

Hyundai Motorsport oznámil, že jeho pilotom WRC v sezóne 2014 bude Thierry Neuville

06.11.2013
  • 25-ročný belgický súťažiar Thierry Neuville bude hlavným jazdcom Hyundai Motorsport od roku 2014

  • Niekoľkoročná zmluva dokumentuje ambície a úsilie obidvoch partnerov

Alzenau, Nemecko

5. novembra 2013 – Hyundai Motorsport dnes oznámil, že jeho hlavným pilotom v seriáli majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach World Rally Championship pre sezónu 2014 bude mladý talentovaný belgický pilot WRC Thierry Neuville.

Thierry Neuville 25-ročný Neuville podpísal niekoľkoročnú zmluvu s tímom Hyundai Motorsport, ktorá dokumentuje seriózne úsilie obidvoch strán o dlhodobý úspech v náročných majstrovstvách WRC.

“S potešením oznamujem, že Thierry Neuville bude hlavným jazdcom nášho nového tímu WRC,” povedal Michel Nandan, šéf tímu Hyundai Motorsport. “Thierry má za sebou fantastickú sezónu 2013 a osvedčil sa ako jeden z najtalentovanejších mladých pilotov WRC. Jeho rýchlosť, jazdecké schopnosti a celkovo dynamický prístup k súťaženiu robia z neho ideálneho hlavného jazdca pre Hyundai. 

“Angažovaním takého mladého talentovaného jazdca ako je Thierry demonštrujeme náš seriózny záujem, zameraný na dlhodobý úspech. Je to súčasne výraz veľkého uznania pre celý tím, ktorý urobil obrovské množstvo práce vo veľmi krátkom čase. Obidvaja partneri zdieľajú rovnaké hodnoty a majú spoločný cieľ z dlhodobej perspektívy vyhrať majstrovstvá, preto sme hrdí, že Thierry prišiel do nášho tímu a stal sa ambasádorom Hyundai Motorsport,” dodal Michel Nandan.

Nicolas Gilsoul Portrait Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul budú tvoriť prvú posádku Hyundai Motorsport, ktorá v roku 2014 absolvuje s novým súťažným špeciálom i20 WRC všetkých 13 podujatí, počínajúc Rally Monte Carlo v januári. Pre belgického pilota to bude tretia sezóna WRC za sebou.

Hyundai Motorsport ako továrenský tím štartuje v roku 2014 v šampionáte WRC s úplne novým tímom aj s novým automobilom, ktorý bol vyvinutý od základu za necelý rok. Skúsenosti, ktoré poskytne Thierry Neuville sa zúročia pri ďalšej evolúcii i20 WRC. Výrazné výkony, ktoré Neuville prezentoval v tohtoročnej sezóne, mu priniesli reputáciu najperspektívnejšieho mladého dynamického pilota v aktuálnej zostave WRC.

“Som veľmi rád, že sa môžem pripojiť k tímu Hyundai Motorsport pre sezónu 2014 World Rally Championship,” povedal Thierry Neuville.“Myslím si, že Hyundai Motorsport je pre mňa ideálnym tímom pretože je to mladý, rozvíjajúci sa a ambiciózny továrenský tím. Má stanovený ako dlhodobý cieľ majstrovský titul a ja som sa dlho snažil, aby som mohol jazdiť za továrenský tím. Veľmi na mňa zapôsobilo vybavenie tímu, jeho prístup k programu automobilových súťaží a jeho dobre viditeľný potenciál. Verím, že dva roky mojich skúseností vo WRC budú prínosom pre tím, ktorý budeme rozvíjať v harmonickom pracovnom partnerstve. Vieme, že máme pred sebou v prvej sezóne strmú nábehovú krivku, no som presvedčený, že máme pred sebou úspešnú spoločnú budúcnosť.”

Thierry Neuville Nicolas Gilsoul V dvoch uplynulých sezónach majstrovstiev sveta World Rally Championship absolvoval Neuville celkovo 32 súťaží. V roku 2012 sa umiestnil na siedmom mieste v hodnotení jazdcov. V náročnej sezóne WRC 2013 doteraz vybojoval štyri druhé (Taliansko, Fínsko, Nemecko a Austrália) a dve tretie miesta (Mexiko, Grécko), vďaka čomu je pred posledným závodom sezóny na druhom mieste v celkovej klasifikácii.