Hyundai Motor News

News

Hänninen bude druhým pilotom Hyundai Motorsport pre sezónu 2014

29.11.2013

 

·         Fínsky jazdec Juho Hänninen bude prvým pilotom druhého vozidla Hyundai i20 WRC v sezóne 2014

·         Hänninen zapôsobil v úlohe testovacieho jazdca a bude štartovať na vybraných súťažiach v sezóne 2014 ako podpora prvého jazdca tímu Thierry Neuvilla 

Alzenau, Nemecko 

28. novembra 2013 – Hyundai Motorsport dnes oznámil, že aktuálny testovací jazdec Juho Hänninen bude pilotovať druhý automobil i20 WRC na vybraných podujatiach majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship v roku 2014, ako tímový partner hlavného pilota Thierry Neuvilla.

131128_Juho Hanninen Portrait32-ročný Hänninen sa dôkladne zoznámil s tímom Hyundai Motorsport počas roka 2013, kedy absolvoval 3.500 testovacích kilometrov za volantom súťažného špeciálu i20 WRC. Fínsky jazdec zohral dôležitú rolu pri príprave tímu na jeho debut v budúcoročnej sezóne WRC a bude ďalším silným personálnym pilierom Hyundai Motorsport v roku 2014.

“Som veľmi rád, že budeme ďalej spolupracovať s Juhom,” povedal Michel Nandan, šéf tímu Hyundai Motorsport. “Bol prvým jazdcom, ktorý v tomto roku podpísal zmluvu s Hyundai Motorsport a ktorý absolvoval vôbec prvé jazdy za volantom Hyundai i20 WRC. Preukázal veľkú lojalitu k nášmu novému tímu a podporí nás aj ako jazdec na vybraných podujatiach našej debutovej sezóny WRC.”

131128_Juho Hanninen Tomi Tuominen“Juho urobil veľa dobrej práce pri testovaní v tomto roku. Osvedčil sa ako všestranný jazdec s perfektnou kombináciou rýchlosti a technických schopností, aj ako hodnotný tímový hráč, poskytujúci cennú spätnú väzbu nášmu tímu inžinierov,” dodávaNandan. “Priniesol veľa cenných skúseností z WRC a absolvoval väčšinu testovacích kilometrov s modelom Hyundai i20 WRC v tomto roku, takže sme presvedčení, že bude ideálnym tímovým partnerom pre Thierryho.”

Hänninen bude v roku 2014 opäť štartovať so svojim spolujazdcom Tomi Tuominenom a svoj debut na WRC s tímom Hyundai bude mať vo februári na Rally Sweden, podujatí ktoré veľmi dôverne pozná. Vo Švédsku absolvoval svoju premiéru vo WRC v roku 2006, kedy vyhral triedu N a v tomto roku sa tam umiestnil na šiestom mieste v absolútnom poradí.

Hänninen počas svojej kariéry úspešne testoval rozličné súťažné automobily a od svojho prvého štartu v majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach zvíťazil v Intercontinental Rally Challenge, FIA European Rally Championship a FIA Super 2000 World Rally Championship. V uplynulých rokoch nasadil vysoký štandard v kategórii S2000 a začiatkom tohto roka vo WRC vyhral jednu etapu na Rally Monte Carlo, čím demonštroval svoj jazdecký potenciál pre kráľovskú disciplínu automobilového súťažného športu.

131128_Tomi Tuominen Portrait“Som veľmi poctený, že ma Hyundai vybral ako jedného z pilotov druhého automobilu i20 WRC pre sezónu 2014, vrátane Rally Sweden, čo je jedna z mojich favorizovaných súťaží,” povedal Hänninen. “Od mája sme s tímom toho veľa urobili a bol to naozaj fantastický projekt, na ktorom som sa mohol podieľať. Všetci ľudia v tíme sú veľmi milí a panuje v ňom priateľská atmosféra, aj keď sa súčasne každý snaží na 100 %. Je to radosť pracovať s nimi pri testovaní a veľmi si vážim príležitosť štartovať na niektorých súťažiach za tím v roku 2014.”

Popri svojich štartoch na vybraných podujatiach s druhým automobilom Hyundai i20 WRC v budúcom roku bude Hänninen naďalej pokračovať vo svojej funkcii hlavného testovacieho jazdca pri príprave tímu na sezónu 2015.

Hyundai už oznámil, že za volantom druhého i20 WRC sa v roku 2014 vystrieda viacero jazdcov. Onedlho tím zverejní, kto bude štartovať v druhom automobile pri úvodnej súťaži Rallye Monte Carlo ako tímový druh hlavného pilota Thierry Neuvilla.