Hyundai Motor News

News

Hyundai je značkou s najvyšším hodnotením mimo segmentu premium v štúdii initial quality study agentúry j.D. Power and associates

12.08.2009

Tlačová správa č. 5 zo dňa 23.6.2009

Bratislava, 23. júna 2009 – J.D. Power and Associates včera oznámili, že Hyundai je značkou s najvyšším hodnotením mimo segmentu premium v štúdii Initial Quality StudySM (IQS) za rok 2009. Značka sa umiestnila na štvrtom mieste v celkovom poradí. Výsledok štúdie znamená, že majitelia automobilov Hyundai majú menej problémov s poruchovosťou a kvalitou ako všetky ostatné značky, ktoré nepatria do segmentu premium.

Navyše k tomuto vynikajúcemu celkovému výsledku model Hyundai Elantra získal ocenenie za najvyššiu počiatočnú kvalitu v segmente kompaktných automobilov. Aj najnovší model Hyundai Genesis výrazne vynikol v segmente automobilov premium strednej veľkosti.

Tohtoročné hodnotenie ukazuje, že Hyundai sa už po druhý raz v priebehu ostatných štyroch rokov umiestnil ako najvyššie hodnotená značka mimo segmentu premium a po druhý raz sa umiestnil v celkovom poradí v prvej štvorici značiek. Takýto výsledok značka Hyundai dosiahla aj v roku 2006. K úspechom tohto roku patrí aj prvé miesto modelu Hyundai Elantra v segmente kompaktných automobilov a druhé miesto modelu Hyundai Accent v husto obsadenom segmente subkompaktných (malých) automobilov.

V rámci štúdie IQS sa hodnotí celkovo 228 atribútov, vrátane celkového pocitu z jazdy, motora a prevodovky, ako aj široký rad porúch a konštrukčných problémov, ktoré uvádzajú majitelia vozidiel. Zber dát pre štúdiu IQS, ako naznačuje jej názov (Initial Quality Study = štúdia počiatočnej kvality), sa robí v období 90 dní po kúpe nového vozidla. Zber údajov pre ročník 2009 sa uskutočnil v mesiacoch február – máj 2009. V rámci štúdie sa používa index PP 100 (počet problémov na 100 vozidiel), kde sa za problém považuje vyjadrenie respondenta že niečo je na vozidle zlé alebo sa pokazilo. Najlepšie hodnotená značka v roku 2009 je Lexus s indexom PP 84, na ďalších miestach za ňou sa umiestnili Porsche (90) a Cadillac (94). Značka Hyundai dosiahla index PP 95, jej najbližší konkurenti ktorí nepatria do segmentu premium dosiahli hodnotenie 99 (Toyota) a 101 (Honda). Celkový priemerný index automobilových značiek zúčastnených v prieskume je 108.

 

FOUNTAIN VALLEY, 22 jún 2009

1. John Krafcik (v strede) výkonný prezident a CEO spoločnosti Hyundai Motor America, s cenou J.D.Power, Terry Kourtum (vpravo), výkonný riaditeľ a Kris Tarbet (vľavo), obaja zo spoločnosti J.D.Power and Associates

  • Tag : 2009, Tlačové správy