Hyundai Motor News

News

Celkový export značky Hyundai do Afriky dosiahol hranicu jedného milióna kusov vozidiel

19.08.2009

Tlačová správa č. 6 zo dňa 25.6.2009

Celkový export značky Hyundai do Afriky dosiahol hranicu jedného milióna kusov vozidiel

Hyundai Motor Company, najväčší automobilový výrobca v Južnej Kórei dosiahol 23. júna 2009 symbolický míľnik jeden milión kusov vozidiel exportovaných na africký kontinent.

S poslednou dodávkou modelov Elantra pre Egypt, vypravenou z prístavu Ulsan, celkový export značky Hyundai do Afriky dosiahol jeden milión kusov vozidiel. Tento objem značka Hyundai dosiahla za 33 rokov po vyvezení prvých 26 kusov modelu Pony, ktorý bol jej prvým vlastným modelom, do Libérie v roku 1976.

Hyundai potreboval ďalších 29 rokov na prekonanie hranice 500.000 expor­tovaných vozidiel, ktorú značka dosiahla v roku 2005. Skutočnosť, že ďalšieho pol milióna kusov značka Hyundai dosiahla už za štyri roky, pôsobivo dokumentuje výraznú expanziu v Afrike.

K rekordnému predaju prispeli najmä najväčšie exportné trhy v regióne, ktorými sú Egypt, Juhoafrická Republika, Alžírsko, Maroko a Nigéria. Predovšetkým v Egypte Hyundai predal 53.153 kusov, čím sa stal najpredávanejšou značkou s trhovým podielom 26,4%.

Na posilnenie pozície v africkom regióne Hyundai v novembri 2008 otvoril svoje regionálne zastúpenie pre Afriku v egyptskej Káhire.

Ako oficiálny partner Medzinárodnej federácie futbalových zväzov FIFA dodal Hyundai začiatkom júna tohto roku flotilu oficiálnych vozidiel pre miestny organizačný výbor šampionátu FIFA Confederations Cup 2009 v Juhoafrickej Republike.

Poskytnutím týchto oficiálnych vozidiel pre šampionát FIFA chce Hyundai propagovať svoj imidž značky zameranej na výkon a kvalitu, ako aj propagovať značku na bilboardoch a veľkoplošných elektronických tabuliach na zúčastnených futbalových štadiónoch.

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967 sa rozrástla na Hyundai-Kia Automotive Group, ktorá je od roku 2007 piatym najväčším automobilovým výrobcom na svete. Má vyše 25 dcérskych spoločností a filiálok. Celosvetovo Hyundai Motor zamestnáva vyše 75.000 osôb. V roku 2008 spoločnosť celosvetovo predala približne 2,8 milióna automobilov, dosiahla nekonsolidované tržby 25,6 miliardy US$ (pri použití priemerného výmenného kurzu 1257,5 wonov za 1 americký dolár). Automobily Hyundai sa predávajú v 193 štátoch sveta v približne 6.000 autorizo­vaných predajniach. Ďalšie informácie o Hyundai Motor Co. a jej produktoch sú k dispozícii na internetovej stránke www.hyundai.com.

  • Tag : 2009, Tlačové správy