Hyundai Motor News

News

Hyundai genesis zvolený autom roka 2009 v severnej amerike

07.01.2009
Tlačová správa č. 2 zo dňa 20.1.2009

Porota, zložená z 50 nezávislých motoristických novinárov hodnotila všetky nové automobily, ktoré boli predstavené v roku 2008 a vybrala Hyundai Genesis modelového roku 2009 ako najlepší nový model. Udelenie titulu bolo oznámené na tlačovej konferencii v rámci autosalónu North American International Auto Show v Detroite.

„Genesis reprezentuje všetko, čo sme sa doteraz naučili pri konštruovaní veľkých automobilov – a veľmi nás teší, že porotcovia ocenili dobrú prácu nášho výskumného a vývojového tímu,“ povedal John Krafcik, prezident a CEO spoločnosti Hyundai Motor America. „A tu sa nezastavíme…Genesis sa v showroomoch Hyundai na jar objaví spolu s ďalším modelom na rovnakej platforme s pohonom zadných kolies – Genesis Coupe.“

Tohto roku porotcovia hodnotili vyše 50 nových vozidiel kým vybrali troch finalistov v segmente osobných vozidiel a troch v segmente „light trucks“ (SUV a pikapy). Ďalšími finalistami medzi osobnými automobilmi boli Volkswagen Jetta TDI a Ford Flex.

Začiatok tohto roku bol pre spoločnosť Hyundai Motor Company spojený s ocenením, ktoré je považované za jedno z najprestížnej­ších. Po mesiacoch testovacích jázd odborníkov a kritických hodnoteniach Hyundai Genesis získal najvyššie ocenenie keď bol zvolený za Automobil roka 2009 v Severnej Amerike (2009 North American Car of the Year).

Titul North American Car of the Year udeľuje porota zložená z 50 nezávislých motoristických novinárov v hlavnom povolaní z USA a Kanady. Tohto roku to bol 16. ročník udeľovania titulu, ktorý je inšpirovaný prestížnym európskym titulom „Car of the Year.“ Udeľovanie titulu zabezpečuje organizačný výbor a financuje sa výlučne z príspevkov, ktoré platia porotcovia, čím je zabezpečená nezávislosť od automobilového priemyslu. Porotcovia hodnotia množstvo faktorov, zahŕňajúcich inovácie, dizajn, bezpečnosť, jazdné vlastnosti, pôžitok z jazdy, ako aj pomer ceny a úžitkovej hodnoty.

Hyundai Motor America, so sídlom vo Fountain Valley, Kalifornia, USA je dcérskou spoločnosťou kórejskej Hyundai Motor Co.. Distribuuje automobily Hyundai v USA prostredníctvom siete 780 autorizovaných predajcov. Model Genesis je určený pre americký a kórejsky trh.

 


  • Tag : 2009, Tlačové správy