Hyundai Motor News

News

Hyundai Elantra získal titul AUTOBEST 2012

21.12.2011

Tlačová správa č. 40
21.december 2011 

  • Hyundai Elantra získal významný paneurópsky titul
  • S počtom 839 bodov Elantra porazila Ford Focus a Chevrolet Aveo
  • Program Päť rokov záruky a výhod zvyšuje konkurencieschopnosť modelu Elantra

Kompaktná limuzína Hyundai Elantra jasne zvíťazila v rámci tohtoročnej voľby AUTOBEST a získala titul ‘AUTOBEST 2012’.

Až 10 z 15 členov medzinárodnej poroty AUTOBEST zvolilo Hyundai Elantra za víťaza, vďaka čomu tento model získal celkový počet 839 bodov a s presvedčivým náskokom sa umiestnil na prvom mieste. Druhé miesto obsadil Ford Focus s počtom 758 bodov, tretí bol Chevrolet Aveo s počtom 744 bodov. V medzinárodnej voľbe AUTOBEST model značky Hyundai zvíťazil po prvý raz v jej histórii.

Ilia Seliktar, prezident AUTOBEST povedal: “Nový model Elantra je presvedčivým výrazom stratégie značky Hyundai ‘Nové myslenie, nové možnosti’. Má výborné jazdné vlastnosti, atraktívny vzhľad, interiér vysokej kvality a pôsobivý vnútorný i batožinový priestor. Je to jednoducho dnes najlepší automobil v Európe.”

AUTOBEST je medzinárodná motoristická organizácia 15 rozvíjajúcich sa trhov Strednej a Východnej Európy. Pri každoročnom hodnotení, ktoré sa tohto roku uskutočnilo už po 11. raz, sa volia najlepšie automobily pre tieto európske trhy. Medzi zastúpenými štátmi je napr. aj Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Slovensko, Turecko a Rusko.

Nová kompaktná limuzína Elantra pokračuje v dlhej tradícii značky Hyundai poskytovať vysokú kvalitu, atraktívny dizajn a vysokú úžitkovú hodnotu v nižšej strednej triede (tzv. segment C). Dizajn modelu Elantra sa nesie v duchu výrazových prostriedkov ‘fluidic sculpture’, ktoré zahŕňajú výrazne modelovanú karosériu a charakteristickú šesťuholníkovú masku chladiča lemovanú prednými reflektormi pripomínajúcimi šperky.

Na všetky verzie modelu Elantra predávané v Európe sa štandardne vzťahuje jedinečný komplet záruky a popredajných služieb Päť rokov záruky a výhod, ktorý výrazne zlepšuje pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Zahŕňa päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených ročných prehliadok technického stavu vozidla.

1. Hyundai Elantra 839 bodov
2. Ford Focus 758 bodov
3. Chevrolet Aveo 744 bodov
4. Fiat Panda 668 bodov
5. Toyota Yaris 591 bodov

 

  • Tag : 2011, Tlačové správy