Hyundai Motor News

News

Hyundai zažil svoju nezabudnuteľnú noc

24.11.2011

Tlačová správa č. 37
24.november 2011

Spoločnosť Hyundai zažila v roku 2011 mnoho významných momentov – začiatkom roka sa predstavilo nové logo a uviedol sa nový slogan značky „Hyundai – New thinking. New possibilities.“ Hyundai sa snaží o zmenu, ktorá sa začína skromnou myšlienkou: Aby boli ľudia vo svojich autách šťastnejší. Hyundai nechce pôsobiť len ako ďalší výrobc a automobilov. Chce ísť ďalej a chce vytvárať pre svojich zákazníkov nové možnosti. Vďaka inovatívnemu mysleniu a vytváraniu nových možností prináša Hyundai najmodernejšie technické prvky a vysokú kvalitu za prijateľnú cenu.

V duchu nového myslenia a nových možností sa postupne na trh uviedli nové modely Hyundai Veloster, Hyundail Elantra a vlajková loď spoločnosti Hyundai i40. V mene všetkého nového a nepoznaného sa spoločnosť Hyundai rozhodla zorganizovať svoju oficiálne prvú a nezabudnuteľnú noc – Hyundai Night, počas ktorej sa pozvaným hosťom predstavilo mnoho doposiaľ na Slovensku neznámych umelcov, ktorých výtvory a vystúpenia sú kvalitné a vysoko hodnotené v zahraničí.

Ako prvá vystúpila nová formácia Nu Folder pod vedením Petra Lipa ml., ktorá netradične vítala hostí už pri príchode. Nu Folder je skupina s novým konceptom, autentickým štýlom a kompozíciou, ktorá citlivo a inteligentne mieša modernú elektroniku, jazz a soul.

Dizajn nových modelov „Fluidic sculpture“, ktorý je badateľný na všetkých nových modeloch značky, je inšpirovaný prírodou, stelesňuje dynamický tok prírodnej energie. Vytvorenie a dizajn automobilu sa dá prirovnať k tvorbe umeleckého diela a práve preto sa Hyundai rozhodol spolupracovať a podporovať jedinečného umelca Franka Jalšovského, ktorý emigroval do zahraničia, kde dosiahol množstvo úspechov, veľké uznanie a v súčasnosti sa rozhodol vrátiť na Slovensko a nezištne odovzdať svoje cenné skúsenosti mladej generácie grafikov. Umenie Franka Jalšovského siaha ďaleko za vizuálny zážitok. Má schopnosť prenikať do mysle, stáva sa podnetom pre bezhraničnú predstavivosť a je schopné evokovať lepšie porozumenie ľudského ducha. Svojou originálnou tvorbou sa dokázal úspešne etablovať na medzinárodnom poli výtvarného umenia. Svoje umelecké diela vystavoval v Amerike, Európe aj Ázii, kde získal množstvo ocenení a vysokých ohodnotení – medzi jeho obdivovateľov patrí aj bývalý americký prezident Bill Clinton. Niektoré z jeho diel boli vystavené aj počas celej Hyundai Night v Design Factory.

Ako každé umelecké dielo aj automobily dotvárajú dizajnérske detaily. Ku krásnym autám neodmysliteľne vždy patrili aj krásne ženy. Obe tieto tvrdenia sa počas Hyundai Night podarilo spojiť do jedného celku prostredníctvom jedinečnej futuristickej dizajnérky Ivany Kaňovskej a jej kolekcie TENSION. Táto kolekcia je inšpirovaná lifestylom súčasnej, modernej, nezávislej ženy „bojovnice“, tak ako Hyundai, ktorá verí v nové inovatívne myslenie. Krásne modely predviedli nádherné modelky a finalistky Schwarzkopf Elite Model Look 2011, ktoré sa predvádzali na Slovensku po prvýkrát.

Celým večerom hostí sprevádzal Michal Hudák a nové modely značky Hyundai. Noc patrila vlajkovému modelu Hyundai i40, ktorý sa po prvýkrát predstavil na Slovensku v oboch karosárskych verziách – elegantný sedan a uhladené kombi. Počas celého večera bola k dispozícii flotila desiatich modelov Hyundai i40, ktoré si hostia mohli vyskúšať na testovacej jazde, alebo sa nechať odviezť domov.

Veľkým prekvapením večera bolo odhalenie novej generácie najpredávanejšieho modelu v Európe – Hyundai i30, ktorý len nedávno zaujal verejnosť a konkurenciu na frankfurtskom autosalóne. Model i30 ako prvý niesol označenie „i“ a odštartoval novú éru značky Hyundai v Európe. Bol prvým modelom navrhnutým a skonštruovaným v Európe, prvým modelom vyrobeným v českom závode a taktiež prvým modelom, ktorý získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek v teste bezpečnosti Euro NCAP. Nová generácia modelu i30 sa dá jasne identifikovať vďaka typickej tvári automobilov Hyundai s charakteristickou šesťuholníkovou maskou chladiča a dizajnom predných reflektorov pripomínajúcimi šperky.

Záverečnou bodkou večera bolo vystúpenie českej skupiny Charlie Straight, ktorá vznikla v roku 2006 v Třinci (kúsok od hraníc so Slovenskom). Prvý album a prvý videoklip zverejnila kapela v roku 2009 a hneď vzápätí získala 3 ceny Anděl za videoklip roku, album roku a objav roku 2009. V nasledujúcom roku skupina získala cenu EMA (European Music Award) televize MTV ako "Best Czech and Slovak Act 2010" a víťazstvo obhájila získaním tejto ceny i v roku 2011, kde bola značka Hyundai s jedinečným modelom Veloster jedným z hlavných partnerov MTV EMA. Skupina od začiatku spieva výhradne anglicky a bezchybná britská angličtina je jedným z charakteristických znakov. Dynamickým a temperamentným prejavom spojeným s melodickými skladbami získava kapela nových priaznivcov na každom svojom koncerte.

Hyundai Night bola nezabudnuteľná noc nielen vďaka účinkujúcim ale aj pozvaným hosťom. Táto noc bola prvá, ale určite nie posledná.

  • Tag : 2011, Tlačové správy