Hyundai Motor News

News

Nový Hyundai H-1

03.08.2009

Tlačová správa č. 12 zo dňa 25.4.2008

  • Nová generácia ľahkého úžitkového vozidla Hyundai H-1 práve vstúpila na slovenský trh a má veľké šance uspieť medzi zavedenou európskou konkurenciou

Na konci osemdesiatych rokov Hyundai úspešne predstavil svoj úžitkový model H1, ktorý dnes tvorí nedeliteľnú súčasť produktového portfólia značky Hyundai. Jeho nová generácia má potenciál byť rovnako úspešná ako jej predchodcovia.

Dlhší, širší, vyšší

Atraktívny dizajn jednopriestorovej karosérie H-1 s dvojicou bočných posuvných dverí, širokou maskou, veľkými vertikálne orientovanými svetlometmi a výraznými prelismi nad kolesami výrazne prevyšuje predchádzajúcu generáciu. Táto novinka z dielne Hyundai, ktorá bola európskej verejnosti predstavená na amsterdamskej výstave European Road Transport Show 2007, povyrástla vo všetkých smeroch. Vďaka dĺžke 5125 mm, šírke 1920 mm, výške 1925 mm (úžitková verzia je o 10 mm vyššia) a rázvoru 3200 mm zabezpečuje dostatočne priestrannú kabínu pre osem pasažierov alebo prepravovaný náklad.

Výrazné zmeny v interiéri

Kompletne prepracovaný vnútorný priestor pôsobí útulne, je priestrannejší, lepšie vybavený a ergonomickejší. Dominuje mu moderná palubná doska v európskom štýle s dynamickým stredovým panelom. Radiaca páka sa nachádza na stredovom paneli, kvalitu vyžarujú použité materiály a príkladné spracovanie. Interiér ponúka nespočetné množstvo praktických odkladacích priestorov (dve schránky pred spolujazdcom), samostatné kúrenie prednej a zadnej časti vozidla a celý rad ďalších komfortných prvkov, vrátane diskov z ľahkej zliatiny. Pre ľahšie nastupovanie na zadné sedadlá, za ktorými sa nachádza dostatočne veľký batožinový priestor s objemom 850 litrov, je druhý rad posuvný.

Úsporný a výkonný nový motor 2,5 CRDi VGT

Nový Hyundai H-1 je poháňaný novým radovým štvorvalcovým turbodieslom s objemom 2,5 litra s priamym vstrekovaním nafty common rail a variabilnou geometriou lopatiek turbodúchadla. Disponuje výkonom 125 kW (170 koní) pri 3800 otáčkach za minútu a maximálnym krútiacim momentom 392 Nm pri 2000 otáčkach za minútu. Agregát je výborne odhlučnený a príjemne pôsobí pozvoľný záťah od nižších otáčok. Dosahuje maximálnu rýchlosť 180 km/h, zatiaľ čo priemerná spotreba je obmedzená na 8,5 litra nafty na 100 km. 75-litrová nádrž zaisťuje veľmi dobrý dojazd.

V neposlednom rade treba poukázať na pozitívne zmeny podvozku, ktoré zvyšujú pohodlie cestujúcich, resp. polomer otáčania 5,6 metra, ktorý zlepšuje manipuláciu s vozidlom v mestskej premávke.

Tri verzie

Nová H-1 prichádza na slovenský trh v troch karosárskych vyhotoveniach. Prvé dve sú úžitkové s jedným či dvomi radmi sedadiel, ktoré ponúkajú objem nákladného priestoru 4310 litrov alebo 2500 litrov a úžitočné zaťaženie pohybujúce sa podľa výbavy okolo jednej tony. Zatiaľ čo verzie Van sú určené malým a stredným podnikom, verzia Tour má ambície zaujať väčšie rodiny a firmy zaoberajúce sa prepravou menších skupín osôb.

Bohatá štandardná výbava a príťažlivé ceny

Vozidlá značky Hyundai sú povestné veľmi priaznivým pomerom ceny a úžitkovej hodnoty a nový Hyundai H-1 nie je výnimkou. Naopak, cena 8-miestnej verzie, ktorá sa na našom trhu predáva pod názvom H-1 Tour, má viac ako skutočne konkurencieschopnú cenu. Za 829 900 Sk s DPH dostane zákazník už v štandarde systém ESP, 2 airbagy, klimatizáciu, elektrické ovládanie predných okien a spätných zrkadiel, palubný počítač, posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant, predné hmlovky, disky z ľahkých zliatín či diaľkové centrálne zamykanie.

Priaznivý pomer ceny a výbavy si zachováva i verzia Van, ktorá v základe obsahuje okrem iného ABS, airbag vodiča, posilňovač riadenia, výškovo nastaviteľný volant, elektrické ovládanie predných okien a vonkajších zrkadiel a centrálne zamykanie. Trojmiestnu verziu si môže slovenský zákazník zakúpiť
za 579 900 Sk bez DPH a šesťmiestnu verziu za 609 900 Sk bez DPH.

Bohatá výbava, atraktívny dizajn, vysoká kvalita a tradičná spoľahlivosť, záruka 3 roky bez obmedzenia najazdených kilometrov, to všetko dáva novej H-1 veľkú šancu presadiť sa medzi európskou konkurenciou.

  • Tag : 2008, Tlačové správy