Hyundai Motor News

News

Nový importér Hyundai na Slovensku

03.08.2009

Tlačová správa č. 19 zo dňa 10.9.2008

Nitra, 10.9.2008

Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia (ďalej len HMC Slovakia) prevzala dňa 5. augusta 2008 od spoločnosti HYUNDAI Motor SK s.r.o., ktorá je súčasťou holandského holdingu AutoBinck Holding N.V., všetky aktivity spojené s distribúciou značky Hyundai na Slovensku. Nová spoločnosť HMC Slovakia je dcérskou spoločnosťou Hyundai Motor Company so sídlom v juhokórejskom Soule.

Predajné úspechy Hyundai

Spoločnosť HYUNDAI Motor SK, s.r.o., zastupovala značku Hyundai od roku 2001 a za sedem rokov svojej intenzívnej obchodnej činnosti dosiahla výrazné úspechy. Každý rok zaznamenávala pôsobivé medziročné nárasty v predajoch a zanechala za sebou širokú, stabilnú predajnú a servisnú sieť po celom Slovensku. V minulom roku sa prostredníctvom 26 autorizovaných predajcov predalo celkovo 3526 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel značky Hyundai, čo predstavovalo medziročný nárast až 31% a v kategórii osobných vozidiel dosiahol nárast až 50%. Hyundai tak získal na trhu podiel 4,24% a v celkovom rebríčku automobilových značiek pevne zakotvil medzi desiatkou najlepších.

Nový importér s veľkými ambíciami

Na tieto skvelé obchodné výsledky nadviazal začiatkom augusta tohto roka nový importér vozidiel Hyundai na Slovensku, spoločnosť HMC Slovakia, ktorá sa netají svojimi veľkými ambíciami. Jej primárnym cieľom pre rok 2008 je predať na slovenskom trhu 3700 vozidiel značky Hyundai.

Pre slovenských zákazníkov pripravuje nový importér HMC Slovakia predovšetkým skvalitnenie a rozšírenie ponúkaných služieb, a to pre súčasných, ako aj budúcich majiteľov vozidiel Hyundai. Aj naďalej bude importér prinášať svojim zákazníkom atraktívne ponuky svojich produktov, ktoré sa môžu pochváliť vynikajúcim pomerom výbavy a ceny.

Strednodobým až dlhodobým cieľom nového importéra, ktorý je dcérskou spoločnosťou 5 najväčšej automobilky sveta Hyundai-Kia, je dostať sa do prvej päťky najpredávanejších automobilových značiek na Slovensku. Tento cieľ by nemusel byť nereálny, keď sa pozrieme na fakt, že kórejský automobilový líder Hyundai-Kia sa za necelých desať rokov posunul zo šestnásteho na neuveriteľné piate miesto v počte predaných vozidiel v celosvetovom meradle. Podľa najnovších vyhlásení siahajú ambície kórejskej automobilky ešte ďalej, a to zvýšiť trhový podiel z 5,5% na 9% do troch rokov, zlepšiť kvalitu produktov a rozšíriť svoje pôsobenie na medzinárodnom poli.

Manažment HMC Slovakia:

Young Keun Oh – prezident
Zdeněk Fořt – generálny riaditeľ
Vladislav Fintor – generálny manažér

Sídlo HMC Slovakia zostáva na adrese predchádzajúceho importéra, a to na Vajnorskej ulici 136/C, 831 04 v Bratislave.

Autá z Nošovíc už o pár mesiacov

K splneniu ambicióznych predajných cieľov na slovenskom trhu by mal určite dopomôcť nový výrobný závod Hyundai v českých Nošoviciach, ktorý spustí sériovú výrobu vozidiel s emblémom značky Hyundai už začiatkom novembra. Pôjde o európsky model nižšej strednej triedy Hyundai i30. Celkovo by mal závod ročne vyprodukovať 300 000 vozidiel a zamestnanie by tam malo nájsť postupne až 3500 osôb. Investície Hyundai do závodu sa pohybujú vo výške 1,1 miliardy eur a ďalších 400 miliónov eur investujú v Čechách subdodávatelia. Neskôr kedy bude výrobná kapacita v prípade výroby dvoch modelov (i30 a s veľkou pravdepodobnosťou nástupca MPV Matrix) predstavovať 200 000 kusov. Tretí model by sa mal začať vyrábať v roku 2011, kedy sa kapacita automobilky zvýši na spomínaných 300 000 áut ročne.

Hyundai partnerom World Cup 2010

Zvyšovanie povedomia o značke Hyundai a posilňovania jej imidžu v celosvetovom meradle má za cieľ i dlhodobé partnerstvo Hyundai Motor Co. s najobľúbenejším športom na svete, s futbalom. Len pred pár mesiacmi sa skončil najväčší futbalový sviatok tohto roka – majstrovstvá Európy Euro 2008. Hyundai vystupuje ako oficiálny partner futbalových majstrovstiev už od roku 2000 (2000 – ME Holandsko a Belgicko, 2002 – MS Japonsko a Kórea, 2004 – ME Portugalsko, 2006 MS Nemecko, 2008 ME Rakúsko a Švajčiarsko) a keďže má spoluprácu s FIFA zaistenú až do roku 2014, nebude chýbať ani nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v roku 2010.

  • Tag : 2008, Tlačové správy