Hyundai Motor News

News

Hyundai i10 – Auto 2008 v Indii

03.08.2009

Na slávnostnom udeľovaní cien v indickom Mombai získal nový model undai i10 titul „Auto roka 2008“ (iCOTY). Toto prestížne ocenenie predstavuje v Indii meradlo kvality a je všeobecne uznávané ako najdôveryhodnejšia záruka pre spotrebiteľov, výrobcov automobilových expertov. Hyundai i10 bol tohtoročnou jednoznačnou voľbou odborníkov i zákazníkov.

Najžiadanejšie automobilov ocenen iCOTY udeľuje porota zložená z najskúsenejších motoristických novinárov v Indii, ktorá má za cieľ vybrať automobil, ktorý odráža najlepší pomer kvality, jazdných vlastností a výkonu.

Výkonný riaditeľ H S Lheem, HMIL, vyjadril radosť z ceny slovami: „V čase, keď je trh zaplavený novými produktami, sa model Hyundai i10 presadil ako jasný víťaz. Jeho triumf znamená prijatie a spoločnosti Hyundai Motor India ako značky, ktorá si získala zákazníkov dokonalosťou v technológii, výkone a dôrazom na detaily. Je pre nás cťou tieto ocenenia, keďže Hyundai i10 bol uvedený na trh len nedávno a už sme obdržali ohromujúce reakcie od našich zákazníkov, predajcov a médií po celej Indii aj v zahraničí.“

Porota hodnotila vozidlá na základe parametrov úspornosti, riadenia, jazdných vlastností, bezpečnosti, pohodlia, spokojnosti vodiča a ceny. Každý zo súťažných automobilov musel patriť medzi novinky uvedené na trh v kalendárnom roku 2007. Automobily, ktoré prešli minimálnou „kozmetickou“ úpravou existujúcich modelov, resp. obsahovali len nový motor či prevodovku, sa nemohli kvalifikovať. Víťazom sa stalo vozidlo s najväčším počtom bodov, tento rok si prvenstvo zaslúžene odniesol nový Hyundai i10. Ocenenie podnecuje výrobcov automobilov, aby prichádzali na indický trh s modernými a bezpečnými modelmi.

Hyundai i10 už stihol získať celý rad indick ocenen. Celkovo obdržal 4 ceny, konkrétne „Automobil roka“ od časopisu Business Standard Motoring, CNBC TV18 Autocar, NDTV Profit Car and Bike India a časopisu Overdrive. Od svojho uvedenia na indický trh koncom októbra 2007 sa na model i10 zosypalo množstvo pozitívnych reakcií nielen od médií, ale i zákazníkov z celého sveta. Na domácom trhu v Indii sa predalo viac než 45 000 vozidiel, zatiaľ čo zámorské trhy zaslali objednávku na 72 000 kusov, a to v krátkom trojmesačnom časovom horizonte od svojho európskeho debutu na autosalóne v Bologni v decembri 2007.

  • Tag : 2008, Tlačové správy