Hyundai Motor News

News

Hyundai i40 získal maximálny počet hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP

25.08.2011

Tlačová správa č. 25
25. august 2011

Úplne nový Hyundai i40 získal najvyššie možné hodnotenie 5 hviezdičiek za pasívnu bezpečnosť od nezávislej asociácie Euro NCAP. Výsledok rigorózneho skúšobného procesu označil model i40 ako jeden z najbezpečnejších v segmente D.

Hyundai i40 je piatym modelom v poradí, ktorý dosiahol maximálne päťhviezdičkové hodnotenie v prísnych testoch Euro NCAP, nadväzujúc na najvyššie možné hodnotenie malého vozidla i20, kompaktného MPV ix20, hatchbacku i30 a kompaktného SUV ix35.

Vozidlo D segmentu – i40 – získalo hodnotenie 92% v kategórii „ochrana dospelých členov posádky“, pričom získal maximálny počet bodov v teste bočného nárazu pohyblivou bariérou. Vyzdvihnuté boli aj opierky hlavy a sedadlá za poskytovanie dobrej ochrany proti poraneniu krčnej chrbtice v prípade nárazu zozadu.

V kategórii „ochrana detí v kabíne“ model i40 dosiahol impozantné skóre 86%, keď výborne obstálo tak v teste s figurínou 18-mesačného dieťaťa, ako aj pri dieťati vo veku 3 roky. Hyundai i40 zaznamenal 43% v kategórii „ochrana chodcov“, pričom predný nárazník získal maximálny počet bodov za ochranu nôh chodca.

Elektronický stabilizačný program, obmedzovač rýchlosti a signalizácia nezapnutých pásov prispeli ku skóre 86% v kategórii “bezpečnostné asistenčné systémy”. Pasívne a aktívne ochranné systémy ponúkané v modeli i40 splnili požiadavky Euro NCAP 2011.

Allan Rushforth, senior vicepresident a COO spoločnosti Hyundai Motor Europe, dosiahnuté výsledky komentoval slovami: “Päťhviezdičkové hodnotenie pre i40 je ďalším dôkazom nášho odhodlania poskytovať najvyššiu úroveň bezpečnosti pre zákazníkov Hyundai. To je ďalší dôvod pre našich bežných ako aj flotilových zákazníkov v D segmente, aby uvažovali o modeli i40 s pôsobivým zoznamom atribútov ako bezpečnosť, hospodárnosť, prvotriedna kvalita a veľkorysá špecifikácia. Náš jedinečný program starostlivosti o zákazníkov „Päť rokov záruky a výhod“ (Five Year Triple Care) robí i40 vozidlom, ktoré je ťažko ignorovať.

Komplexný program záruky a výhod zaisťuje európskym spotrebiteľom pokoj na duši zahŕňajúc päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päť rokov asistenčnej služby a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, sa rozrástla na Hyundai Motor Group, ktorá je od roku 2007 piatym najväčším automobilovým výrobcom na svete s vyše 25 dcérskymi spoločnosťami zameranými na automobilový priemysel. Koncern Hyundai Motor, ktorý má 6 výrobných závodov mimo Južnej Kórei v roku 2010 celosvetovo predal približne 3.6 milióna vozidiel. Automobily Hyundai sa predávajú v 186 štátoch sveta v sieti približne 5.300 autorizovaných predajcov. Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com.

Hyundai Motor Europe

V roku 2010 značka Hyundai zaznamenala rekordný predaj v Európe s počtom 362.000 kusov, čím dosiahla najväčší trhový podiel vo svojej histórii 2,6 %. V máji 2011 značka Hyundai dosiahla historický míľnik prekročením hranice celkového počtu 5 miliónov predaných automobilov v Európe od začiatku dovozu automobilov v roku 1977. Hyundai navrhuje, konštruuje a vyrába automobily v Európe špeciálne podľa požiadaviek európskych zákazníkov. K nim patrí aj model i30, ktorý bol s počtom 120.000 kusov najlepšie predávaným modelom Hyundai v roku 2010 v Európe. Hyundai predáva automobily v 28 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajní.

  • Tag : 2011, Tlačové správy