Hyundai Motor News

News

Hyundai zverejnil prvú oficiálnu fotografiu novej generácie modelu i30

07.09.2011

Tlačová správa č. 26
7. september 2011

 

Hyundai zverejnil prvú fotografiu novej generácie modelu i30 pred jeho svetovou premiérou na frankfurtskom autosalóne (IAA) 2011. Snímka ukazuje vzrušujúci nový vzhľad bestsellera značky Hyundai s karosériou typu hatchback v nižšej strednej triede (tzv. segment C).

Hyundai očakáva, že nová generácia modelu i30 nadviaže na pozoruhodný úspech prvej generácie – prvého modelu značky Hyundai označeného písmenom ‘i’, ktorý zaviedol novú nomenklatúru označovania a zároveň odštartoval novú éru značky Hyundai v Európe.

Pôvodný Hyundai i30 bol prvým modelom kórejskej značky navrhnutým a skonštruovaným v Európe. Súčasne bol prvým modelom značky Hyundai vyrobeným v najmodernejšom výrobnom závode v Českej republike a tiež prvým modelom značky Hyundai ktorý získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek v teste bezpečnosti Euro NCAP.

Po uvedení na trh v júli 2007 predaj modelu i30 každoročne rástol a v roku 2010 kulminoval počtom 115.000 kusov – čo je najvyšší ročný predaj individuálneho modelu Hyundai v Európe. Od uvedenia na trh do polovice roka 2011 sa v Európe celkovo predalo vyše 350.000 exemplárov i30.

Nová generácia modelu i30, navrhnutá a skonštruovaná v technickom a vývojovom centre Hyundai Motor Europe v Rüsselsheime, Nemecko, prináša ďalšiu evolúciu jedinečných výrazových prostriedkov dizajnu Hyundai ‘fluidic sculpture’, ktoré predstavujú charakteristickú DNA dizajnu značky.

Thomas Bürkle, šéfdizajnér Hyundai Motor povedal: “Nová generácia modelu i30 sa dá jasne identifikovať vďaka typickej tvári automobilov Hyundai s charakteristickou šesťuholníkovou maskou chladiča a dizajnom predných reflektorov s dennými svetlami z LED, pripomínajúcim šperky. Tieto svetlá majú hranatý tvar s mäkko zapracovanými priehlbinami, čo vozidlu dodáva výraznú osobnosť a nádych luxusu.”

“V bočnom profile novej generácie modelu i30 vynikajú výrazné charakterové línie, prebiehajúce cez predné a zadné výrezy blatníkov až po zadné skupinové svetlá. Mäkké nižšie charakterové línie sa zdvíhajú nad prahmi karosérie vytvárajúc hru svetla a tieňa – základný prvok dizajnu fluidic sculpture,” rekapituluje Thomas Bürkle.

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe, komentuje: “Očakávame, že nová generácia modelu i30 osloví mladých, progresívnych zákazníkov, ktorí požadujú od svojho automobilu nielen dobré výkony ale aj výborný vzhľad. V tomto smere nová generácia modelu i30 prispeje k zvýšeniu predaja, posilneniu dôveryhodnosti a zlepšeniu celkového vnímania značky Hyundai európskymi zákazníkmi.”

“Nový model i30 bol navrhnutý tak, aby sa zaradil medzi popredné vozidlá segmentu C a pripojil k novému modelu i40 ako symbolu kvality značky Hyundai. Náš jedinečný komplet starostlivosti o zákazníkov „Päť rokov záruky a výhod“ (Five Year Triple Care) bude významným elementom pri diferenciácii novej generácie modelu i30 v silne obsadenej kompaktnej triede,” dodal Allan Rushforth.

Jedinečný komplet záruky a popredajných služieb Päť rokov záruky z výhod poskytuje päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

Tlačová konferencia značky Hyundai na frankfurtskom autosalóne sa uskutoční v utorok 13. septembra 2011 o 12:00 (SEČ) v Hale 6.

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, sa rozrástla na Hyundai Motor Group, ktorá je od roku 2007 piatym najväčším automobilovým výrobcom na svete s vyše 25 dcérskymi spoločnosťami zameranými na automobilový priemysel. Koncern Hyundai Motor, ktorý má 6 výrobných závodov mimo Južnej Kórei v roku 2010 celosvetovo predal približne 3.6 milióna vozidiel. Automobily Hyundai sa predávajú v 186 štátoch sveta v sieti približne 5.300 autorizovaných predajcov. Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com.

Hyundai Motor Europe

V roku 2010 značka Hyundai zaznamenala rekordný predaj v Európe s počtom 362.000 kusov, čím dosiahla najväčší trhový podiel vo svojej histórii 2,6 %. V máji 2011 značka Hyundai dosiahla historický míľnik prekročením hranice celkového počtu 5 miliónov predaných automobilov v Európe od začiatku dovozu automobilov v roku 1977. Hyundai navrhuje, konštruuje a vyrába automobily v Európe špeciálne podľa požiadaviek európskych zákazníkov. K nim patrí aj model i30, ktorý bol s počtom 120.000 kusov najlepšie predávaným modelom Hyundai v roku 2010 v Európe. Hyundai predáva automobily v 28 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajní.

  • Tag : 2011, Tlačové správy