Hyundai Motor News

News

Hyundai i40: nová európska vlajková loď značky

05.01.2011

Tlačová správa, 21.12. 2010

Nový model Hyundai strednej triedy (tzv. segment D), ktorý bude mať premiéru v marci 2011 na autosalóne v Ženeve bude mať pre Európu označenie i40. Tento model, počas vývoja označovaný kódom „VF“, zahajuje novú fázu evolúcie značky Hyundai a jej modelového programu v Európe.

Nový model i40 má ambíciu pritiahnuť k značke Hyundai náročnejších zákazníkov vďaka svojmu dynamickému dizajnu, vysokej celkovej kvalite, vynikajúcim jazdným výkonom a progresívnym technickým prvkom.

Hyundai i40 bude mať netradične premiéru s karosériou typu kombi, limuzína bude nasledovať neskôr v priebehu roka.

„Značka Hyundai má v Európe veľké ambície a nový model i40 poskytne potrebný impulz na dosiahnutie nášho cieľa v roku 2011 a v ďalších rokoch. Očakávame, že vysoká celková kvalita nového modelu i40 prispeje k posilneniu nášho imidžu v Európe a pritiahne k značke Hyundai nových zákazníkov,“ povedal Allan Rushforth, viceprezident Hyundai Motor Europe.

Nový model i40, ktorý bol navrhnutý a skonštruovaný v európskom výskumnom a vývojovom centre značky Hyundai v nemeckom Rüsselsheime, je prvým modelom Hyundai strednej triedy, navrhnutým špeciálne pre európsky trh. Automobil bude pokračovať v evolúcii výrazových prostriedkov dizajnu „fluidic sculpture“. Karoséria bude mať typickú šesťuholníkovú masku chladiča a elegantné línie, dynamicky spájajúce predný, bočný a zadný profil. 

Nové kombi a limuzína i40 sa stanú najinovatívnejšími modelmi značky Hyundai v Európe vďaka aplikácii najmodernejších technológií, vyvíjaných v rámci ekologického programu Blue DriveTM. Moderné motory a prevodovky poskytnú modelu Hyundai i40 najlepšie výkony vo svojej triede v spojení s veľmi priaznivou spotrebou paliva a nízkou úrovňou emisií CO2.

„Model i40 perfektne kombinuje štyri elementy, ktoré sa stali základnými hodnotami značky Hyundai: praktickosť, výkon, účinnosť a dizajn. Naši dizajnéri a konštruktéri vytvorili automobil, poskytujúci všetko, čo európski zákazníci dnes hľadajú v strednej triede,” dodal Allan Rushforth.

Model i40 bude profitovať z unikátneho programu popredajných služieb Five Year Triple Care (Päť rokov trojnásobnej starostlivosti), zahŕňajúceho päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie detaily o novom modeli Hyundai i40 budú k dispozícii neskôr, tesne pred svetovou výstavnou premiérou na ženevskom autosalóne v marci 2011.

 

  • Tag : 2010, Tlačové správy