Hyundai Motor News

News

Bezpečnostný hat-trick Hyundai:
model ix35 získal 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP

02.09.2010

Tlačová správa 25. 08. 2010

Nezávislé konzorcium Euro NCAP oznámilo, že nový kompaktný model kategórie SUV Hyundai ix35 získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek pri náročných bariérových testoch. Tým sa Hyundai ix35 zaradil medzi najbezpečnejšie vozidlá svojej triedy, pričom získal najlepšie hodnotenie v triede za ochranu detí v kabíne.

Model ix35 je tretím modelom značky Hyundai, ktorý získal najvyššie hodnotenie za bezpečnosť od Euro NCAP. Pred nim získali 5 hviezdičiek malý model Hyundai i20 a model nižšej strednej triedy Hyundai i30.

Kompaktný model SUV značky Hyundai získal doteraz najvyššie hodnotenie v triede 88 % za ochranu detí, keď dosiahol veľmi dobré výsledky pri teste s meracou figurínou predstavujúcou dieťa vo veku 18 mesiacov i s figurínou, reprezentujúcou dieťa vo veku 3 rokov. Výsledok testu pre dospelých členov posádky bol 90 % a pri hodnotení bezpečnostných systémov model ix35 dosiahol 71 % z možnej škály.

Pri hodnotení bezpečnostných a asistenčných systémov zohral významnú rolu elektronický stabilizačný systém, ktorý sa montuje štandardne do všetkých verzií ix35, ako aj indikátor nezapnutých bezpečnostných pásov. Úsilie konštruktérov značky Hyundai, zamerané na dosiahnutie maximálnej ochrany posádky, sa odrazilo vo vynikajúcich výsledkoch pri hodnotení ochrany posádky pri čelnom náraze a pri náraze zozadu. Je to zásluha pevnej kabíny, ktorá zabezpečuje optimálnu ochranu pri všetkých druhoch nárazov.

Allan Rushforth, viceprezident Hyundai Motor Europe povedal: „Dosiahnutie výsledku 5 hviezdičiek v crash-teste Euro NCAP je potvrdením nášho úsilia, poskytovať zákazníkom vozidlá vysokej kvality s najvyššou mierou bezpečnosti. Európski zákazníci majú veľmi vysoké nároky a naše tímy dizajnérov a konštruktérov v európskom výskumnom a vývojovom centre vytvorili automobil, ktorý spĺňa ich očakávania.“

„Model ix35 si získal veľkú popularitu u európskych zákazníkov – za prvé tri mesiace od štartu predaja na jar tohto roku sa predalo vyše 60.000 kusov. S výkonnými, no súčasne úspornými motormi a bezkonkurenčným programom „5 rokov trojnásobnej starostlivosti“ je ix35 v každom ohľade najlepším vozidlom SUV vo svojom segmente. Vysoká bezpečnosť tohto modelu podčiarkuje pozíciu značky Hyundai ako lídra v oblasti spokojnosti zákazníkov,“ dodal Allan Rushforth.

  • Tag : 2010, Tlačové správy