Hyundai Motor News

News

Hyundai na Autosalóne v Nitre

03.08.2009

Tlačová správa č. 1 zo dňa 7.1.2008

 

Bratislava, 10.9.2008

Hyundai prišiel tento rok s celým radom noviniek, ktoré sú dôkazom kvalitatívneho napredovania značky Hyundai a nepochybne prispejú k upevneniu jej imidžu u nás i vo svete. Slovenská verejnosť má možnosť zoznámiť sa s nimi, ako aj s kompletnou aktuálnou modelovou paletou Hyundai, na nitrianskom autosalóne na stánku Hyundai v pavilóne A.

Nový Hyundai i30cw

Na slovenský trh bol v apríli tohto roka uvedený kombi prírastok do rodiny „i“ Hyundai i30cw (Crossover Wagon), ktorý predstavuje dlho očakávaný návrat spoločnosti Hyundai do tohto populárneho a veľmi konkurenčného segmentu v Európe. Rovnako ako jeho 5-dverový súrodenec, aj Hyundai i-30 CW bol navrhnutý v Európskom dizajnérskom centre v nemeckom Rüsselheime, aby odrážal európsky vkus a zodpovedal očakávaniam a potrebám európskych zákazníkov.

Nový Hyundai H-1

Ďalšou novinkou, ktorá prišla na trh na jar tohto roka, je nová generácia ľahkého úžitkového vozidla Hyundai H-1, ktorá má veľké šance uspieť medzi zavedenou európskou konkurenciou. Povyrástol vo všetkých smeroch, výrazných zmien sa dočkal interiér, ktorý je priestrannejší, kvalitnejší, lepšie vybavený a ergonomickejší. Je v kombinácii s novým radovým štvorvalcovým turbodieslom s objemom 2,5 litra s priamym vstrekovaním nafty common rail a variabilnou geometriou lopatiek turbodúchadla. Disponuje výkonom 125 kW (170 koní) pri 3800 otáčkach za minútu a maximálnym krútiacim momentom 392 Nm pri 2000 otáčkach za minútu. V neposlednom rade treba poukázať na pozitívne zmeny podvozku, ktoré zvyšujú pohodlie cestujúcich, resp. polomer otáčania 5,6 metra, ktorý zlepšuje manipuláciu s vozidlom v mestskej premávke.
Na Slovensku jje k dispozícii v troch karosárskych vyhotoveniach. Dve sú úžitkové s jedným či dvomi radmi sedadiel, ktoré ponúkajú objem nákladného priestoru 4310 litrov alebo 2500 litrov a úžitočné zaťaženie pohybujúce sa podľa výbavy okolo jednej tony. Zatiaľ čo verzie Van sú určené malým a stredným podnikom, verzia Tour má ambície zaujať väčšie rodiny a firmy zaoberajúce sa prepravou menších skupín osôb.

Nový Hyundai i10

Najväčšou tohtoročnou novinkou z dielne Hyundai je však nepochybne nástupca modelu Atos nový Hyundai i10“, ktorý by mal priniesť zvýšenie predajov a trhového podielu v Európe. i10 ponúka dva nové motory, automatickú prevodovku, viacúčelové usporiadanie interiéru, vynikajúcu úroveň výbavy a príťažlivý dizajn. Charakterizuje ho elegantný, moderný a dynamický exteriér, ktorý dopĺňa príjemný, vyvážený interiér. Rovnako ako tomu bolo pri i30, konštruktér sa zameral prioritne na vkus európskych zákazníkov.

i10 je typické mestské vozidlo určené piatim dospelým cestujúcim, ktoré vďaka veľkému rázvoru (2380 mm) poskytuje dostatok miesta i na zadných sedadlách. Pod kapotou nájdeme 3 moderné úsporné motory - benzínové 1,1 a 1,2l a dieselový 1,1 CRDi.

Výrazný posun oproti svojmu predchodcovi prináša i10 i v oblasti jazdných vlastností. Hyundai i10 sa správa príjemne a pokojne nielen pri vysokých rýchlostiach na diaľnici, ale i na kľukatých cestách. Vyzdvihnúť treba i vyvážené nastavenie odpruženia, ktoré síce uprednosťňuje komfort jazdy a tlmenie nerovností, ale ponechalo si i dostatočnú tuhosť. Vývojári mysleli i na bezpečnosť a ich cieľom bolo dosiahnuť štyri hviezdičky v hodnotení Euro NCAP.

Hyundai i10 už v základnej verzii za 249 900 Sk s DPH ponúka posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, ABS s EBD, dva airbagy, výškovo nastaviteľný volant alebo integrovaný audiosystém (CD+MP3+USBport).

Modernizovaná Sonata

Pred mesiacom prišiel na Slovensko významný facelift šiestej generácie modelu Hyundai Sonata, ktorý prináša výrazné zmeny v detailoch. Nová Sonata sa vracia do svetla reflektorov vďaka novému štýlu, vylepšeným jazdným vlastnostiam, vyššiemu výkonu a hospodárnosti prevádzky, zníženiu hluku a vibrácií, a najmä vďaka jednému z najlepších interiérov vo svojej triede. Dôraz bol kladený i na zavesenie kolies a riadenie, čím vznikol automobil s „európskejšími“ jazdnými vlastnosťami a riadením. Atraktivita vozidla bola posilnená i exteriérovými zmenami, ktoré mu dodávajú kozmopolitnejší vzhľad. Zmeny v interiéri prinášajú výrazne pozitívne dojmy čo do ponímania kvality, pohodlia i vypracovania. Nový model ponúka nové benzínové motory s objemom 2,0 a 2,4 a 3,3 litra.Vylepšenou technológiou sa môže pochváliť i dieselový motor 2.0 CRDi.

Matrix s novým nábojom

Obľúbené rodinné kompaktné MPV Hyundai Matrix, ktorý je na Slovensku lídrom vo svojej kategórii, bol na Slovensku uvedený pred pár týždňami v modernizovanom prevedení. Hlavné zmeny sa týkajú exteriéru, ktorý pôsobí sviežim a príjemným dojmom. V prednej časti vidieť zmeny na prednom nárazníku, ktorý dopĺňa tvarovaný spojler a hmlovky, inak poňatá je i mriežka chladiča a svetlá, ktoré boli mierne rozšírené a decentne integrované do prednej masky. Nová je tiež kapota a predné blatníky majú športovejší, dymanickejší vzhľad. V zadnej časti došlo len ku kozmetickým zmenám – nový je zadný nárazník s hmlovkami. Usporiadanie interiéru, variabilita a dobré jazdné vlastnosti boli ponechané.

Nový Matrix ponúka štandardne či na objednávku celú škálu prvkov zvyšujúcich pohodlie pasažierov – držiaky na okuliare a nápoje, množstvo odkladacích priestorov, skladacie stolčeky, dvojitú zásuvku 12V, zadný kryt batožinového priestoru či odmrazovač predného skla. Na slovenskom trhu sa nový Hyundai Matrix predáva za špeciálnu uvádzaciu cenu už od 359 900 Sk s DPH so skutočne bohatou výbavou vrátane klimatizácie, 2 airbagov, ABS s EBD, kompletnej elektrickej výbavy, centrálneho zamykania, rádia s CD a MP3 či metalízy.

Novinky druhej polovice roka 2008

I druhý polrok 2008 sa bude niesť v znamení inovácie modelovej palety Hyundai. Na medzinárodnom autosalóne v Paríži bude začiatkom októbra verejnosti prvýkrát predstavený nástupca obľúbeného Hyundai Getz, ktorý bude niesť názov Hyundai i20, a na náš trh by sa mal dostať na jar budúceho roka. Ďalšou horúcou novinkou parížskeho autosalóna bude premiéra európskej verzie prémiového SUV Hyundai iX55, ktorá je európskou verziou modelu Veracruz, ktoré sa už predáva v Kórei a v Spojených štátoch. Prvé vozidla tohto očakávaného modelu by mali doraziť na európske trhy už v priebehu novembra.

Konkurenčná výhoda modelov Hyundai

Hyundai poskytuje na všetky svoje modely záruku 3 roky bez obmedzenia najazdených kilometrov. Zákazníci značky Hyundai môžu rátať s osvedčenou kvalitou a spoľahlivosťou, ktorú pravidelne potvrdzujú rôzne medzinárodne uznávané štatistiky. Postavenie značky Hyundai sa z globálneho pohľadu neustále upevňuje, čo je zásluha nielen stále sa zlepšujúceho imidžu značky, ale i neustálej modernizácie modelovej ponuky. Neprehliadnuteľnou výhodou modelov Hyundai je už tradične vynikajúci pomer úžitkovej hodnoty a ceny.

Jesenná akcia modelov Hyundai

Pre nových zákazníkov pripravil Hyundai na vybrané modely výhodné ponuky, pristúpil dokonca k výraznému zníženiu cien niektorých modelov. Určite treba spomenúť limitovanú sériu Premium s bohatou výbavou za super ceny na modely Getz a Accent, ktoré si potenciálni záujemca môže zakúpiť ešte výhodnejšie ako doteraz (Getz Premium už od 269 900 Sk a Accent Premium má od 339 900 Sk).

V limitovanej sérii Premium sú v ponuke i na Slovensku veľmi obľúbené SUV modely Tucson a Santa Fe v prémiovej výbave za fantastickú cenu. Akciový model Tucson Premium, ktorý obsahuje bohatej výbavy aj ESP, 8 airbagov, automatickú klimatizáciu, integrované rádio, kompletnú elektrickú výbavu či kožený volant, je v ponuke už od 679 900 SKK s DPH (možnosť odpočtu). Jeho väčší brat Hyundai Santa Fe Premium v prémiovej výbave s ESP, 8 airbagov, dvojzónovej automatickej klimatizácie, vyhrievaných predných sedadiel, tempomatu, dažďového senzora či alarmu s diaľkovým centrálnym zamykaním alebo chladiacim boxom v lakťovej opierke dostane zákazník len za 969 900 SKK s DPH (možnosť odpočtu).

Hyundai pripravil špeciálnu akciu i na svoje novinky z „i-sveta“. Hyundai i30, ktorý dostal v posledných testoch bezpečnosti EuroNCAP najvyšší počet 5 hviezdičiek za ochranu dospelých, dostane zákazník v akciovej cene už od 369 900 SKK s DPH (možnosť odpočtu), pričom verzia s klimatizáciou začína na príjemných 399 900 SKK s DPH. V akciovej ponuke je aj kombi verzia Hyundai i30cw cenou od 429 900 SKK s DPH. Verzia s klimatizáciou od 459 900 SKK s DPH. Základná výbava týchto noviniek nižšej strednej triedy obsahuje už 6 airbagov, ABS s EBD, audio systém, USB/AUX port, predné el. okná, palubný počítač a i.

  • Tag : 2008, Tlačové správy