Hyundai Motor News

News

Nový Hyundai ix20 je lídrom v oblasti zostatkovej hodnoty

10.01.2011

Tlačová správa, 7. január 2011

Nový Hyundai ix20 od svojho uvedenia na trh, v novembri minulého roka, patrí k lídrom vo svojom segmente nielen v oblasti pomer cena/vybavenie a bezpečnosti, ale teraz aj v zostatkovej hodnote. Podľa analýz, uskutočnených na najdôležitejších európskych trhoch sa očakáva, že najmladší model značky Hyundai si zachová percentuálne vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho konkurenti.

Nezávislý prieskum, uskutočnený spoločnosťou Bähr & Fess v Nemecku ukazuje, že Hyundai ix20 si zachová 54,5 % svojej pôvodnej nadobúdacej ceny po štyroch rokoch a najazdení 45.000 km. Tým vyniká v porovnaní s modelmi Citroën C3 Picasso (53 %), Kia Venga (50 %), Škoda Roomster (47,5%) a Renault Modus (47 %). Štúdia Bähr & Fess okrem toho ukazuje, že títo konkurenti strácajú hodnotu rýchlejšie ako Hyundai ix20 nielen percentuálne ale aj v absolútnej hodnote, vyjadrenej v peniazoch. Počas definovaného obdobia sa hodnota modelu Hyundai zníži iba o 6.411 eur, kým hodnota modelov Venga (7.868 eur), Modus (6.731 eur), Roomster (6.904 eur) a C3 Picasso (7.121 eur) klesne o vyššiu sumu.

Výsledok z Nemecka sa opakuje aj Taliansku, kde má Hyundai ix20 vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho európski konkurenti. Renomovaný motoristický magazín Quattroruote indikuje, že zostatková hodnota modelu Hyundai ix20 po šiestich mesiacoch, predstavujúca 68 % pôvodnej ceny, prekonáva modely Opel Meriva (67 %) a Citroën C3 Picasso (65 %).

Aj vo Veľkej Británii popredná automobilová znalecká a oceňovacia spoločnosť EurotaxGlass’s predpovedá zostatkovú hodnotu modelu Hyundai ix20 po štyroch rokoch a najazdení 60.000 km vo výške 37,4 % nadobúdacej ceny. To je viac ako dosahujú modely Renault Modus (35,9 %), Škoda Roomster (32,2 %), Opel Meriva (31,3 %) a Citroën C3 Picasso (27,8 %).

Na slovenskom trhu oceňovací prieskum zatiaľ nebol realizovaný, predpokladáme však, že by odrážal priaznivé výsledky z iných európskych trhov.

Allan Rushforth, viceprezident Hyundai Motor Europe povedal: „Najlepšia zostatková hodnota v triede poskytuje modelu Hyundai ix20 ďalšiu výraznú konkurenčnú výhodu, dopĺňajúcu jeho veľmi nízke emisie CO2, vynikajúcu bezpečnosť a výnimočný program záruky Five Year Triple Care (Päť rokov trojnásobnej starostlivosti). Model   ix20 bol navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal vkusu a požiadavkám európskych zákazníkov a zostatková hodnota, predpovedaná poprednými európskymi agentúrami to reflektuje. Z vysokej zostatkovej hodnoty, premietajúcej sa do zníženia celkových prevádzkových nákladov počas typického životného cyklu vozidla, budú profitovať rovnako súkromní ako fleetoví zákazníci.“

„Zákazníkom poskytuje zásadnú výhodu najmä program Five Year Triple Care. Päťročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročná asistenčná služba a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla majú pozitívny vplyv na zostatkovú hodnotu a modelu Hyundai ix20 poskytujú významný diferenciačný bod,” dodal Allan Rushforth.

Hyundai ix20 sa na našom trhu ponúka v troch úrovniach výbavy s troma motorizáciami, cena začína od 11.898€ pre motor 1,4i, 5stupňová manuálna prevodovka, výkon 66kW/90k.

  • Tag : 2011, Tlačové správy