Hyundai Motor News

News

Hyundai Motorsport odštartoval testovanie budúceho automobilu WRC na báze modelu i20 novej generácie

09.10.2014

• Hyundai Motorsport pripravil svoj budúci automobil WRC na báze modelu i20 novej generácie
• Bryan Bouffier testoval automobil prvý raz na súkromnej testovacej dráhe minulý mesiac
• Tím bude pokračovať vo vývoji automobilu sériou testov do konca roka 2014 a v priebehu roka 2015

New Generation i20_Front Popri účasti na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach 2014 FIA World Rally Championship (WRC), Hyundai Motorsport pripravil prvý prototyp budúceho automobilu WRC na báze nedávno predstaveného modelu i20 novej generácie.

Francúzsky pilot Bryan Bouffier minulý mesiac absolvoval prvú jazdu na súkromnej testovacej dráhe v Nemecku s cieľom preskúšať všetky systémy a začať zbierať prvé dáta pre budúce vývojové testy.

Nový špeciál pre WRC, vychádzajúci z tretej generácie modelu Hyundai segmentu B, predstavuje úplne nový automobil oproti aktuálnemu i20 WRC. Pri jeho konštrukcii sa uplatnili všetky poznatky, ktoré tím Hyundai Motorsport získal v priebehu svojej prvej sezóny na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship.

Šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan povedal: Je to vždy dôležitý moment keď dostanete automobil na cestu prvý raz a ani teraz to nebola výnimka. Už sme istý čas pracovali na vývoji nášho budúceho automobilu WRC a minulý mesiac sme mohli postaviť prvý prototyp na kolesá. Dáta a skúsenosti, ktoré sme získali počas našej debutovej sezóny vo WRC, prispeli k vývoju tohto nového automobilu. Nasadíme ho do súťaže až vtedy, keď si budeme absolútne istí, že môže plnohodnotne nahradiť aktuálny Hyundai i20 WRC – nemusíme sa ponáhľať. Je to úplne odlišný automobil v porovnaní s aktuálnym modelom WRC; má odlišnú platformu, je dlhší, nižší a širší. Má nový motor, prevodovku a ostatné komponenty. Samozrejme, sme ešte iba na začiatku dlhého procesu, budeme pokračovať v intenzívnej práci pri vývoji a testovať vozidlo počas najbližších mesiacov roka 2014 a počas roka 2015.