Hyundai Motor News

News

Dvojnásobný úspech pre Hyundai Motor v súťaži Automotive Brand Contest 2014

08.10.2014

• Nový Genesis víťazom v kategórii dizajn exteriéru
• Intrado zvíťazil v kategórii štúdií
• Ceny prezentované počas parížskeho autosalónu

Spoločnosť Hyundai Motor získala dve prestížne ocenenia v medzinárodnej súťaži značiek a dizajnu Automotive Brand Contest 2014. Odborná porota vybrala novú limuzínu Genesis ako víťaza v kategórii exteriéru. V kategórii štúdií si víťazstvo odniesol Hyundai Intrado. Slávnostné odovzdanie cien sa uskutočnilo na práve prebiehajúcom parížskom autosalóne 2014.

Súťaž Automotive Brand Contest, ktorá sa koná každoročne od roku 2011, organizuje Nemecká rada pre dizajn. Táto organizácia, založená v roku 1953, je jedným z popredných svetových centier pre komunikáciu a transfer poznatkov v oblasti dizajnu. Pri súťaži medzinárodná porota expertov posudzuje a oceňuje najlepší dizajn produktu a produktovú komunikáciu v 10 rozličných kategóriách a štyroch osobitných kategóriách.

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe povedal: "Toto najnovšie ocenenie Hyundai Motor v oblasti dizajnu zvýrazňuje rastúci význam estetiky pre našu značku a našich zákazníkov. Prieskumy ukázali, že dizajn je teraz hlavným dôvodom pre zákazníkov v Európe pri výbere automobilu Hyundai. Nový Genesis a štúdia Intrado reprezentujú prelom v dizajne a estetike našej značky.”

Charakter novej limuzíny Genesis je založený na uhladených líniách a dynamických proporciách. Jednoduchý, elegantný dizajn vytvára výraz presnosti a sily. Dlhá kapota motora, krátke previsy karosérie a dlhý rázvor umocňujú dynamický vzhľad a umožnili vytvoriť zvlášť priestranný interiér. Elegantné chrómové prvky okolo okien a nad bočnými prahmi karosérie akcentujú výraz premium. Na prednej časti karosérie má nápadná šesťuholníková maska chladiča – charakteristický prvok automobilov Hyundai – nový tvar a vyhotovenie v matnom chróme. Nový Hyundai Genesis už v tomto roku získal dve ďalšie prestížne ocenenia: iF Product Design Award 2014 a Red Dot Design Award 2014.

Štúdia Intrado predstavuje víziu Hyundai ako by mohli automobily spĺňať požiadavky mobility budúcnosti. Štúdia navrhnutá a vyvinutá v európskom dizajnovom centre Hyundai Motor je koncipovaná znútra von. Ťažiskom dizajnu je funkčnosť a využiteľnosť, vyjadrená ľahkými materiálmi a kontrastnými farbami. Centrálnym komponentom vozidla je extrémne ľahký karbónový rám, konštruovaný s využitím nových výrobných techník. Štúdia má inovatívny pohon palivovým článkom na vodík – predstavujúcim evolúciu systému používaného v sériovo vyrábanom modeli ix35 Fuel Cell.

Návštevníci parížskeho autosalónu 2014 môžu vidieť ocenené automobily – nový Genesis a štúdiu Intrado – v expozícii značky Hyundai v hale 3. Autosalón v Paríži potrvá do 19. októbra.

Fotografie modelu Genesis nájdete tu.

Fotografie konceptu Intrado nájdete tu.