Hyundai Motor News

News

Hyundai Motor oslavuje 365 dní a 4.000 kôl svojho testovacieho centra na okruhu Nürburgring

03.10.2014

• Najnovšie modely, vrátane i20 novej generácie absolvovali rozsiahle testy
• Vyše 80.000 km absolvovaných počas testov na náročnom okruhu Nürburgring
• Získané cenné dáta pre vývoj aktuálnych a budúcich modelov

Hyundai Motor oslavuje prvé výročie otvorenia svojho testovacieho centra na okruhu Nürburgring. V uplynulých 12 mesiacoch sa v novom zariadení testovalo vyše 20 modelov, ktoré spolu absolvovali vyše 4.000 kôl na okruhu. Tým nové centrum výrazne prispelo k zvýšeniu kvality a výkonnosti automobilov Hyundai.

Takzvaný ‘Zrýchlený test odolnosti’ značky Hyundai simuluje opotrebovanie vozidla v normálnej prevádzke počas jeho životnosti za iba 6 týždňov tým, že testovaný automobil absolvuje každý týždeň 110 kôl na najnáročnejšom pretekovom okruhu sveta. Šesť profesionálnych testovacích jazdcov na okruhu dlhom 20,8 km s každým automobilom jazdí tesne na jeho limite pri overovaní vyladenia podvozka a jazdných vlastností. Intenzívne testy, absolvované za uplynulý rok, predstavujú spolu ekvivalent vyše 1,4 milióna km najazdených v normálnej premávke.

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe povedal: “Naše investície do nového testovacieho centra na okruhu Nürburgring nám už priniesli vysokú protihodnotu pre našu prácu. Každé kolo absolvované na tejto náročnej trati pomáha zlepšiť kvalitu a výkonnosť našich automobilov, z čoho profitujú naši zákazníci. Testovacie centrum je dôležitou súčasťou našej infraštruktúry, ktorá bude hrať kľúčovú úlohu pri ďalšom vývoji našich vozidiel a rozvoji značky v Európe.”

Výsledky testov z Nürburgringu sa zdieľajú s celosvetovou výskumnou a vývojovou základňou Hyundai, vrátane globálnej centrály v meste Namyang v Kórei a európskej centrály v Rüsselsheime, Nemecko.

Testovacie centrum Hyundai na okruhu Nürburgring bolo vybudované s investíciami 6,6 milióna € a oficiálne otvorené v septembri 2013. Objekt s rozlohou 3.600 m² má bezprostredný prístup na legendárny pretekový okruh Nürburgring, ktorý má ako jeden z najnáročnejších okruhov na svete prezývku ‘Zelené peklo’.