Hyundai Motor News

News

Hyundai na parížskom autosalóne 2014

02.10.2014

• Premiéra modelu i20 novej generácie
• Nový motor 1.0 T-GDI pre Hyundai i20 od roku 2015
• Nové motory a prevodovky znižujú spotrebu paliva

Spoločnosť Hyundai Motor dnes predstavila na autosalóne v Paríži model i20 novej generácie. So sofistikovaným dizajnom, najväčším vnútorným priestorom v triede, veľkorysým vybavením a prvkami zvyšujúcimi komfort je Hyundai i20 novej generácie vozidlom s nádychom premium. Tento model je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Európe a preto bol parížsky autosalón prirodzenou voľbou pre jeho premiéru.

Hyundai potvrdil, že ponuku motorov pre model i20 novej generácie v roku 2015 doplní nový benzínový trojvalec 1,0 litra prepĺňaný turbokompresorom. Tento motor 1.0 T-GDI z konštrukčného radu Kappa je prvým členom novej generácie malých prepĺňaných benzínových motorov, koncipovaných podľa filozofie downsizingu, ktoré sa vyznačujú zvýšeným výkonom a priaznivou spotrebou paliva, pričom poskytujú vysokú mieru pôžitku z jazdy. Motor 1.0 T-GDI, vyvinutý v európskom technickom centre Hyundai v Rüsselsheime, dosahuje výkon 88 kW (120 k) a maximálny krútiaci moment 172 Nm.

Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe povedal: “Hyundai i20 je skutočným európskym automobilom a sme hrdí, že ho môžeme predstaviť tu v Paríži. S našim novým motorom 1,0 litra nasledujeme trend malých turbokompresorom prepĺňaných motorov, ktoré poskytujú vynikajúce jazdné výkony a súčasne sú veľmi efektívne. Nový motor podčiarkuje úsilie značky Hyundai o trvale udržateľnú mobilitu v Európe a poskytuje náhľad na budúce inovácie Hyundai v oblasti pohonného ústrojenstva.”

Na zvýraznenie svojej pozície na čele vývoja ekologicky šetrnej mobility Hyundai vystavuje aj úsporný benzínový motor 1,4 litra s priamym vstrekovaním paliva a prepĺňaním turbokompresorom (T-GDI), hybridnú verziu modelu i40 so 48-voltovým systémom a Hyundai i30 poháňaný stlačeným zemným plynom CNG.