Hyundai Motor News

News

Hyundai v SR - úspešný rok 2006 Hyundai potvrdil pozíciu lídra SUV

03.08.2009

Tlačová správa č. 3 zo dňa 12.1.2007

 • Rok 2006 bol pre Hyundai v SR úspešný – celkové predaje s počtom 2702 vozidiel vzrástli oproti minulému roku o 22 %
 • Hyundai jasným lídrom segmentu SUV
 • Santa Fe – najpredávanejšie SUV na Slovensku v roku 2006
 • Značka Hyundai sa v celkovom rebríčku značiek posunula na 10. miesto
 • V kategórii ľahkých úžitkových vozidiel obsadila 7. miesto s počtom 923 registrácií
 • Najpredávanejšími modelmi boli Hyundai Getz, nasledovaný Santa Fe a Accentom

<Bratislava> Hyundai Motor SK, výhradný distribútor vozidiel značky Hyundai v SR, má za sebou ďalší úspešný rok. Prostredníctvom siete 26 autorizovaných predajcov sa v minulom roku predalo 2702 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel značky Hyundai, čo predstavuje oproti roku 2005 nárast až o 22 %. Hyundai tak získal na trhu podiel 3,44 % a v celkovom rebríčku automobilových značiek sa posunul na pekné desiate miesto.

V kategórii osobných automobilov sa minulý rok predalo 1779 vozidiel značky Hyundai, čo znamená medziročný nárast o 11,5 % a podiel na trhu 3,01 %.

V kategórii ľahkých úžitkových vozidiel s počtom 923 registrácií Hyundai poskočil o dve priečky dopredu na vynikajúce 7. miesto. Tento výsledok mu priniesol nárast 49,1 % oproti roku 2005 a podiel na trhu v danej kategórii 4,74 %.

Hyundai lídrom segmentu SUV

Segment SUV, v ktorom jednoznačne dominuje so svojimi modelmi práve Hyundai, sa na Slovensku teší čoraz väčšej obľube – oproti minulému roku zaznamenal nárast až o 50 %.

Bestseller tohto segmentu z roku 2005 Hyundai Tucson vystriedal minulý rok jeho starší a väčší brat Hyundai Santa Fe druhej generácie. Za dvanásť mesiacov sa ho predalo neuveriteľných 527 vozidiel, čo je o to prekvapujúcejšie, že jeho nová verzia sa reálne začala predávať až v júni minulého roka. Nové Santa Fe nadviazalo na úspechy svojho predchodcu a je stelesnením kvalitatívneho pokroku, ktorý Hyundai za posledné roky urobil.

Celkovo sa v minulom roku predalo až 1011 vozidiel Santa Fe, Terracan a Tucson (M1 + N1), čo je o 417 kusov viac ako minulý rok. Hyundai tak potvrdil pozíciu lídra segmentu SUV.

Dlhodobo sa darí aj úžitkovým vozidlám Hyundai H-1, a inak tomu nebolo ani minulý rok – celkovo sa ich predalo 189 vozidiel, čo im zabezpečilo slušný 4,7 %-ný podiel na trhu v danom segmente.

Najpredávanejším modelom bol už tradične Hyundai Getz s počtom 684 vozidiel, ktorý však stále nedosahuje predaje, aké by si objektívne zaslúžil. Druhé miesto patrí už spomínanému „image makerovi“ Santa Fe (527 ks), za ktorým nasledoval Hyundai Accent s počtom 489 kusov a Hyundai Tucson, ktorý si v minulom roku zakúpilo 427 zákazníkov.

Hyundai v skratke v roku 2006

Hyundai Motor SK, ktorý v apríli 2006 oslávil už 5.výročie úspešného pôsobenia v SR, prišiel minulý rok s celým radom noviniek, ktoré poriadne rozvírili vody slovenského automobilového trhu.

 • Začiatkom apríla uviedol Hyundai na slovenský trh 2. generáciu Santa Fe
 • V máji sa začala predávať už 6. generácia obľúbeného rodinného automobilu Hyundai Accent
 • na jar sme sa dočkali dlho očakávanej dieselovej verzie elegantného sedanu Hyundai Sonata s smotorom 2,0 CRDi VGT
 • Hyundai oficiálnym partnerom Majstrovstiev vo futbale v Nemecku 2006

Novinky roka 2007

Tento rok bude tiež plný očakávaní – na jar sa môžeme tešiť na príchod modernizovaného športového automobilu Hyundai Coupe a posilu v podobe dieselového agregátu s objemom 2,2 CRDi VGT dostane i vlajková loď Hyundai Grandeur, ktorý bol mimochodom oficiálnym vozidlom Majstrovstiev sveta vo futbale v Nemecku. Nový dieselový motor 2,5 CRDi VGT dostanú i úžitkové vozidlá H-1. Najväčším lákadlom budúceho roka bude však nepochybne nový model segmentu C - nástupca Hyundai Elantry, ktorý sa bude vyrábať v novom závode u českých susedov.

S rozširovaním aktivít Hyundai na Slovensku súvisí i aktuálna výstavba nových reprezentačných priestorov na Vajnorskej ulici v Bratislave, kde sa bude nachádzať nové sídlo importéra Hyundai Motor SK, ako i nové predajné priestory. Slávnostné otvorenie je naplánované na začiatok tohto leta.

Zákazníci značky Hyundai môžu rátať s už tradičnou 3-ročnou zárukou bez obmedzenia kilometrov, ako aj s osvedčenou kvalitou a spoľahlivosťou, ktorú potvrdzujú rôzne medzinárodne uznávané štatistiky. Zo všetkých stačí spomenúť najnovšiu štúdiu počiatočnej kvality J.D.Power v USA, v ktorej Hyundai skončil v celkovom poradí (vrátane tzv. prémiových značiek) na vynikajúcom treťom mieste hneď za značkami Porsche a Lexus a upevnil si tak postavenie medzi automobilovou elitou.

 • Tag : 2007, Tlačové správy