Hyundai Motor News

News

Hyundai i30 – absolútna novinka; Vitajte v i-svete

03.08.2009
  • úplne nový model Hyundai i30 – svetová premiéra v Ženeve
  • nové alfa-numerické pomenovanie vozidiel Hyundai

Hyundai i30

Na tlačovej konferencii na ženevskom autosalóne (6. marca o 17:00h) predstaví Hyundai Motor Company úplne nový európsky hatchback segmentu C, ktorý ponesie názov i30 (doteraz pod kódovým označením FD). i30 vychádza zo štúdie Arnejs, ktorá bola verejnosti predstavená na jesennom autosalóne v Paríži.

V histórii Hyundai ide o skutočne prelomový model, keďže je to prvé vozidlo tejto značky vyvinuté špeciálne pre európskych zákazníkov a po dostavaní závodu v českých Nošoviciach sa bude v Európe i vyrábať (zatiaľ bude výroba sústredená v Južnej Kórei).

Tento nový model nižšej strednej triedy ponúkne európskym zákazníkom presvedčivú kvalitu. Pri jeho vývoji sa konštruktéri Hyundai sústredili na kombináciu kultivovanej dynamiky s elegantným dizajnom, dostatočným pohodlím a bezpečnostými prvkami. V ponuke bude s trojicou benzínových motorov (1,4i/77kW, 1,6i/87kW, 2,0i/103kW) a dieselové agregáty bude zastupovať 1,6 CRDi/85kW a 2,0 CRDi/103 kW.

i30 v prevedení 5-dverového hatchbacku sa slovenským zákazníkom predstaví začiatkom septembra tohto roka a v kombi verzii vo februári 2008.

Vitajte v i-svete

Zatiaľ čo v minulosti boli názvy automobilov vyberané s dôrazom na vyjadrenie hodnôt spojených s sjednotlivými modelmi, Hyundai sa tentokrát rozhodol pre úplne nový prístup. Názvy nových modelov budú vyjadrovať väčšiu orientáciu na technológie a budú mať spoločný základ.

Hyundai sa rozhodol pre alfa-numerické názvoslovie, ktoré vytvorí väzbu medzi technológiou a základnými hodnotami Hyundai. V písmene „i“ našla spoločnosť Hyundai písmeno, ktoré dokáže zastrešiť obidve posolstvá. Písmeno „i“ je tradične využívané ako ikona pre technologické produkty , v Európe ide už o široko etablovaný symbol.

Písmeno „i“ predstavuje naviac i súčasť prísľubu značky Hyundai. V deväťdesiatych rokoch spoločnosť Hyundai zmenila svoje celkové zameranie a posunula sa od svojej pôvodnej filozofie výroby „cenovo výhodných“ vozidiel smerom k sofistikovanejšiemu profilu. Dnes je úmysel „inšpirovat“ jedným zo základných kameňov značky Hyundai a písmeno „i“ tento fakt spoľahlivo odráža.

Model i30 je prvým vozidlom Hyundai, ktoré vo svojom názve obsahuje „i“. Číslo 30 predstavuje numerický ekvivalent, ktorý prezrádza príslušnosť k jednotlivému segmentu vozidla (v tomto prípade európskemu segmentu C).

„i“ + číselný ekvivalent segmentu:

i10 = segment A
i20 = segment B
i30 = segment C
i40 = segment D
i50 = segment E

V budúcnosti budú pri odvodených modeloch, resp. pri modeloch spadajúcich do špeciálnych segmentov k písmenu „i“ pripájané ďalšie písmená, a to napríklad:

i30 CW = segment C cross-wagon

Nové alfa-numerické názvoslovie je určené len pre modely, ktoré sa budú v budúcnosti predávať v Európe. Názvy súčasných modelov sa premenovávať nebudú.

  • Tag : 2007, Tlačové správy