Hyundai Motor News

News

Za Hyundai Shell World Rally Team na Rallye Deutschland budú štartovať aj Sordo a Bouffier

10.07.2014

 

  • Hyundai Shell World Rally Team aj na Rallye Deutschland, deviatom z 13 podujatí sezóny 2014, nasadí tri automobily

  • Španielska posádka Dani Sordo a Marc Martí absolvuje za tím svoju štvrtú súťaž WRC ročníka 2014 s automobilom Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8

  • Francúzsky pilot Bryan Bouffier a spolujazdec Xavier Panseri budú po prvý raz v tomto roku vo WRC štartovať ako posádka Hyundai Motorsport s automobilom so štartovným číslom 20.

Bouffier Portrait Hyundai Shell World Rally Team oznámil, že Dani Sordo a Bryan Bouffier budú štartovať na Rallye Deutschland koncom augusta.

Hlavným jazdcom tímu v automobile Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7 bude opäť Thierry Neuville. Jeho spolujazdcom bude Nicolas Gilsoul. Španielsky pilot Dani Sordo sa vráti za volant automobilu Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8 na svoje štvrté podujatie majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC) 2014. Súťaž v Nemecku, ktorú Sordo v minulom roku vyhral, sa jazdí na asfaltovom povrchu. Spolujazdcom bude tradične Marc Martí.

Po prvý raz v tomto roku bude vo farbách tímu Hyundai Shell World Rally Team štartovať Bryan Bouffier. Jeho spolujazdcom bude Xavier Panseri. Francúzsky pilot, ktorý bol doteraz v tejto sezóne testovacím jazdcom tímu, bude v Nemecku pilotovať Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20 vo farbách Hyundai Motorsport N. Bouffier nedávno vybojoval prvé víťazstvo automobilu Hyundai i20 WRC na súťaži Rallye Antibes, ktorá však nie je súčasťou majstrovstiev sveta WRC.

Bouffier Rallye Antibes Neuville, Sordo a Bouffier tak budú pilotovať tri automobily Hyundai Shell World Rally Team. Tím nasadí tri automobily už po tretí raz za sebou aby urýchlil vývoj modelu Hyundai i20 WRC v debutovej sezóne WRC. Novozélandská posádka Hayden Paddon a John Kennard, ktorá bude štartovať na Rally Finland, vynechá Rallye Deutschland ale opäť sa vráti do kokpitu automobilu Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20 na Rally Australia v septembri. 

Bryan Bouffier povedal: “Som veľmi rád, že sa môžem zúčastniť na Rallye Deutschland vo farbách Hyundai Shell World Rally Team. Celý tím urobil veľmi pôsobivý pokrok od začiatku testov v minulom roku a som veľmi hrdý, že sa k nemu môžem pripojiť. Testoval som Hyundai i20 WRC v minulom roku a teším sa na môj debut s tímom vo WRC v Nemecku. Intenzívne sme pracovali na vývoji automobilu pri testoch, no nič nemôže prekonať vzrušenie zo štartu na podujatí majstrovstiev sveta! Je pre mňa skutočným privilégiom, že budem môcť pilotovať jeden z troch nasadených automobilov. Urobím všetko, aby som prispel k budúcemu vývoju automobilu v náročných podmienkach súťaží v druhom polroku.”  

Šéf tímu Michel Nandan povedal: “Bryan bol integrálnou súčasťou života tímu Hyundai Motorsport. Po prvý raz sa k nám pripojil približne pred rokom ako testovací jazdec a sme veľmi šťastní, že s nami opäť testuje aj v tejto sezóne. Dobre pozná Hyundai i20 WRC aj náš tím, preto bude veľmi vítaným obohatením našej zostavy jazdcov pre Nemecko, kde budú štartovať aj Thierry a Dani. Sme radi, že  Dani na Rallye Deutschland opäť zasadne za volant automobilu Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8 na svojom štvrtom podujatí s nami v roku 2014 tento raz na asfalte. Toto podujatie nám dá užitočnú príležitosť overiť potenciál automobilu Hyundai i20 WRC na asfalte a cítime, že sme vytvorili ideálnu zostavu posádok pre Nemecko.”

 

  • Tag : 2014, Tlačové správy