Hyundai Motor News

News

Nový report popisuje výrazné ekonomické a sociálne benefity prítomnosti automobiliek Hyundai a Kia v Európe

28.02.2013

·         253.000 pracovných miest vďaka prítomnosti Hyundai a Kia v EÚ

·         1,7 miliardy € zaplatených na daniach európskym vládam v roku 2011

·         Závody nakupujú za 3,4 miliardy € ročne od subdodávateľov v regióne               

Hyundai Motor Europe Technical Center GmbHNová správa, ktorú dnes publikovala popredná európska ekonomická poradenská spoločnosť London Economics, nezávisle potvrdila výrazný príspevok Hyundai Motor Group k európskej ekonomike.

Report označený ‘Ekonomické a sociálne benefity prítomnosti Hyundai a Kia v Europe’ uvádza, že až 253.000 pracovných miest vytvára európska prezencia týchto dvoch automobilových značiek.

Vrátane ciel, dane z pridanej hodnoty a dane z príjmu Hyundai a Kia zaplatili v roku 2011 európskym vládam spolu takmer 1,7 miliardy €, čím ďalej podporili ekonomiku regiónu.

Hyundai Europe GmbH_009Výrobné závody v Českej republike (Nošovice) a na Slovensku (Žilina) spolu nakúpili výrobky od subdodávateľov v hodnote 4,8 miliardy €, z čoho 3,4 miliardy € (72 %) pripadlo na subdodávateľov z Európy.

Report zvýrazňuje aj skutočnosť, že celý reťazec tvorby hodnoty Hyundai Motor Group od výskumu a vývoja až po distribúciu je lokalizovaný v Európe. Predajná sieť pokrývajúca členské štáty Európskej únie a štáty EFTA prispieva sumou ďalších 2 miliárd € do európskeho HDP. 

Assembly_6Allan Rushforth, senior viceprezident a COO Hyundai Motor Europe tieto informácie komentoval slovami: “Tento report potvrdzuje, že príspevok Hyundai Motor Group pre Európu – jej ľudí a jej ekonomiku – je väčší ako kedykoľvek predtým. Naše mnohomiliardové investície v regióne zvýšili kvalitu našich produktov i služieb a vytvorili nové pracovné miesta, tak priamo ako aj nepriamo. Veríme, že z dlhodobého hľadiska budeme v Európe úspešní zásluhou našich ľudí a závodov v jej srdci.” 

Michael Cole, COO Kia Motors Europe povedal: “Okrem podpory vyše štvrť milióna pracovných miest – priamo i v reťazci európskych subdodávateľov automobilového priemyslu – Hyundai Motor Group poskytuje program profesionálneho tréningu a rozvoja pre našich zamestnancov v Európe, ako aj širokú škálu projektov zameraných na vzdelávanie a sociálnu starostlivosť. Pri kontinuálnom medziročnom raste našej európskej produkcie a trhového podielu nás veľmi teší a napĺňa hrdosťou, že report London Economics report zvýrazňuje náš príspevok k ekonomickému rastu v Európe.”

 

Celý report je k dispozícii na stiahnutie v prílohe tejto tlačovej správy a na internetovej stránke London Economics: http://www.londecon.co.uk/wp-content/uploads/2013/02/HyundaiKia_ImpactStudy_LondonEconomics2013.pdf