Hyundai Motor News

News

Hyundai Motor poskytol 250.000 EUR na podporu mladých športových talentov v Európe

26.09.2012
·        Španielsko je prvým príjemcom – Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Veľká Británia budú nasledovať
·        Dar vytvorený počas podujatia EURO 2012 'Make a Pledge'
·        Hyundai pokračuje v rozširovaní svojich programov sociálnej zodpovednosti firiem
 
Hyundai Motor Spain, 100-percentná dcérska spoločnosť Hyundai Motor Company dnes darovala 50.000 EUR neziskovej organizácii na podporu mládeže zo sociálne slabých vrstiev v Európe, ktorá sa zaoberá tréningom futbalu a podporou mladých talentov. Hyundai dar poskytol v rámci celosvetového rozširovania svojich programov sociálnej zodpovednosti firiem.
 
Dar, ktorý je súčasťou celkovej sumy 250.000 EUR naakumulovanej v rámci iniciatívy ‘Make a Pledge’ pri príležitosti majstrovstiev Európy vo futbale UEFA EURO 2012™ v období mesiacov máj-jún tohto roka, bol odovzdaný organizácii Streetfootballworld. Dar slávnostne odovzdal futbalový ambasádor značky Hyundai a kapitán španielskej národnej futbalovej reprezentácie Iker Casillas na galavečere v hoteli Hotel Puerta De America v Madride, Španielsko.
 
“Hyundai je veľmi šťastný, že dokázal nazhromaždiť takýto dar pre mládež zo sociálne slabých vrstiev v Európe, ku ktorému prispeli svojimi aktivitami fanúšikovia futbalu z celého sveta,” povedal Diego Gutierrez-Colomer, výkonný riaditeľ Hyundai Motor Spain. “Ako jeden z popredných svetových automobilových výrobcov bude Hyundai pokračovať v rozširovaní svojich iniciatív v rámci sociálnej zodpovednosti firiem.” 
 
Do konca tohto roka Hyundai poskytne zostávajúcich 200.000 EUR rovným dielom po 50.000 EUR Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Veľkej Británii prostredníctvom mimovládnej organizácie Streetfootballworld. 
 
Iniciatíva ‘Make a Pledge’ v rámci šampionátu EURO 2012 bola kampaň na podporu mladých talentov trvajúca dva mesiace, ktorú Hyundai odštartoval v máji tohto roka na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook. V rámci kampane za každý hlas fanúšika poskytnutý svojmu favoritovi z Team Hyundai značka Hyundai darovala
1 EUR na podporu mladých futbalových talentov v Európe.
 
Ako príspevok k rozvoju európskej ekonomiky a automobilového priemyslu Hyundai v apríli tohto roka odštartoval novú iniciatívu pomenovanú ‘Skills for the Future’ – program umožňujúci mladým ľuďom v Európe získať vedomosti a zručnosti pre trh práce budúcnosti.
 
 
※ Streetfootballworld je mimovládna organizácia, ktorá organizuje širokú škálu programov, poskytujúcich príležitosti na spoločenskú integráciu a rozvoj športových talentov mládeži zo sociálne slabých vrstiev prostredníctvom futbalu. Organizácia je zastúpená v 61 štátoch.

 

  • Tag : 2012, Tlačové správy