Hyundai Motor News

News

Hyundai Motorsport nasadí tri automobily Hyundai i20 WRC na Rally de Portugal

24.02.2014
  • Hyundai Motorsport bude štartovať s troma automobilmi na Rally de Portugal v apríli

  • Thierry Neuville a Juho Hänninen budú štartovať aby vybojovali body pre Hyundai Motorsport, španielsky jazdec Dani Sordo sa na podujatí zúčastní s tretím vozidlom v rámci zbierania skúseností pre tím

  • Tím potvrdil svoju účasť aj na pretekoch Fafe Rally Sprint pred súťažou Rally de Portugal.

S cieľom urýchliť získavanie skúseností a skrátiť nábehovú krivku v majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach 2014 FIA World Rally Championship (WRC), tím Hyundai Motorsport dnes oznámil, že na Rally de Portugal v apríli bude štartovať s troma automobilmi Hyundai i20 WRC.

Hlavný jazdec tímu Thierry Neuville bude pokračovať vo svojej role za volantom automobilu so štartovným číslom 7, fínsky jazdec Juho Hänninen bude pilotovať Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8 po svojom nádejnom výkone na Rally Sweden začiatkom tohto mesiaca. 

Po svojom debute vo farbách tímu na Rallye Monte-Carlo v januári tohto roku sa k týmto dvom jazdcom na súťaži v Portugalsku pripojí španielsky pilot Dani Sordo za volantom Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20. 

Tím so sídlom v Alzenau, Nemecko, okrem toho oznámil, že sa zúčastní na tradičnom podujatí Fafe Rally Sprint, ktoré sa koná v predvečer Rally de Portugal. Toto jednodňové podujatie sa uskutoční v sobotu 29. marca na legendárnej rýchlostnej skúške Fafe-Lameirinha – ktorá je súčasťou klasickej súťaže Rally de Portugal – a každý rok pritiahne státisíce divákov. 

Šéf tímu Michel Nandan povedal:  Možnosť nasadiť tri automobily na Rally de Portugal bude pre nás veľmi pozitívna a umožní nám pokračovať v zbere dát a získavania jazdných skúseností v našej debutovej sezóne WRC. Myslím, že Thierry, Juho a Dani sú dobrá zostava pre Portugalsko – každý z nich nám prinesie svoje skúsenosti a poskytne vlastný, jedinečný feedback, ktorý nám pomôže pokračovať vo vývoji Hyundai i20 WRC. Thierryho výkonnostná úroveň v kombinácii s Juhovou zručnosťou na štrku a Daniho skúsenosťami a traťovým rekordom na Rally de Portugal robia z nich dobrú voľbu pre toto podujatie.”  

“Sme veľmi radi, že sa môžeme zúčastniť aj na pretekoch Fafe Rally Sprint cez víkend pred Rally de Portugal. Samozrejme, bude to iba zahrievacie podujatie pred súťažou, no je to fantastická príležitosť pre státisíce fanúšikov vidieť svojich favoritov WRC v akcii na jednej z najznámejších rýchlostných skúšok v histórii World Rally Championship,” dodáva Michel Nandan.

  • Tag : 2014, Tlačové správy