Hyundai Motor News

News

Hyundai predstaví na autosalóne v Bratislave očakávané kombi i30

16.04.2012
Na tohtoročnom autosalóne v Bratislave, ktorý začne už zajtra, 17. apríla 2012 a bude trvať do 22. apríla 2012 predstaví značka Hyundai celú modelovú ponuku. Návštevníkom predstaví štyri slovenské premiéry a návštevníci si budú môcť pozrieť aj modely, ktoré si už našli prvých majiteľov aj na našich cestách.
 
Pre návštevníkov autosalónu je pripravený aj zaujímavý program. Budú si môcť na vlastnej koži vyskúšať vybrané modely. Na testovacie jazdy sme pripravili modely: i20, nová 30, i40 sedan aj kombi, Santa Fe, Veloster. Každý, kto sa zúčastní testovacej jazdy, bude zaradený do zlosovania o špičkový tablet. Značka Hyundai je jedným z hlavných sponzorov Majstrovstiev Európy vo futbale UEFA EURO 2012 a preto nás budú celým autosalónom sprevádzať oficiálni maskoti Slavek a Slavko.
 
Hyundai i30 kombi - Najočakávanejšia novinka na autosalóne v Bratislave. Kombi je druhým členom modelového radu i30 novej generácie, pripájajúcim sa k päťdverovému hatchbacku s cieľom rozšíriť ponuku značky Hyundai v silne obsadenom segmente nižšej strednej triedy (tzv. segment C).Elegantné kombi využíva rovnaké motory a podvozok ako päťdverový hatchback i30 novej generácie, no má dlhšiu karosériu, ktorá umožnila výrazne zväčšiť objem batožinového priestoru bez negatívneho ovplyvnenia dynamického dizajnu.
Kombi má so 4485 mm o 185 mm väčšiu dĺžku ako päťdverový súrodenec, vďaka čomu patrí k najpriestrannejším automobilom v európskom segmente nižšej strednej triedy. Oproti kombi i30 predchádzajúcej generácie je nový model o 10 mm dlhší.
Oproti základnému hatchbacku má kombi výrazne väčší batožinový priestor so základným objemom 528 litrov (hatchback 378 litrov) – čo predstavuje najlepšiu hodnotu v triede. Sklopením operadiel zadných sedadiel sa objem batožinového priestoru zväčší viac ako trojnásobne na 1.642 litrov.
Rovnako ako jeho kratší súrodenec aj kombi i30 novej generácie bolo navrhnuté a skonštruované špeciálne pre európskych zákazníkov v technickom a vývojovom centre Hyundai Motor Europe v Rüsselsheime, Nemecko. Kombi bolo vyvíjané od začiatku súbežne s hatchbackom, čo umožnilo dizajnérom vytvoriť koherentný dizajn, vyznačujúci sa výraznou príbuznosťou s ostatnými modelmi značky, koncipovanými podľa filozofie „fluidic sculpture“.
 
Hyundai i20 - Horúca novinka, ktorej prvú fotografiu Hyundai zverejnil ešte pred jej svetovou premiérou na ženevskom autosalóne 2012, sa ukáže aj na Slovensku. Po troch rokoch výroby dostal model i20 osviežený vonkajší vzhľad, rozšírené vybavenie a nový motor, dosahujúci najnižšie emisie CO2 zo všetkých momentálne predávaných automobilov s konvenčným pohonom.
Medzi štyrmi motormi, ktoré sú na výber pre Hyundai i20, je novinkou naftový trojvalec s objemom 1,1 litra z konštrukčného radu ‘U-II’, ktorý dosahuje výkon 55 kW (75 k). Ak je doplnený technickými prvkami z programu Blue Drive značky Hyundai, dosahuje emisie CO2 iba 84 g/km, čo je najnižšia hodnota zo všetkých aktuálne predávaných automobilov so spaľovacím motorom. Nový naftový motor bol vyvinutý v stredisku Diesel Centre of Excellence značky Hyundai, ktoré je súčasťou európskeho vývojového centra v nemeckom Rüsselsheime. Nový motor dokumentuje vysokú úroveň značky Hyundai v oblasti technológie čistých naftových motorov.
 
Hyundai i30 - Ponúka zákazníkom v segmente C (tzv. nižšia stredná trieda) prvky, ktoré boli doteraz typické pre oveľa vyššie segmenty ako napríklad: Xenónové hlavné svetlá so systémom AFLS (Adaptive Front Lighting System), ktoré natáčajú svetelný lúč podľa otáčania volantu. Štýlové LED linky pre denné svietenie. Elektricky ovládané zrkadlá s osvetlením dverí a priestoru pred nimi na strane vodiča i spolujazdca pri nastupovaní. Kľučky dverí s vstavaným osvetlením, aktivovaným pri odomykaní a otváranie auta. Nový Hyundai i30 je k dispozícii so šiestimi rôznymi motormi: tromi zážihovými (benzínové) 1,4 i / 73kW (100 k), 1,6 i / 88kW (120 k) a 1,6 GDI / 99kw (135 k) a tromi vznetovými ( diesel) 1,4 CRDi / 66kw (90 k), 1,6 CRDi VGT / 81kw (110 k) a 1,6 CRDi VGT / 94kW (128 k). Prevodovky môžu byť u všetkých motorizácií manuálne šesťrýchlostné, u benzínových aj dieselových motorov s objemom 1,6 litra môže byť použitá šesťrýchlostná automatická prevodovka.
 
Hyundai i40 sedan a kombi - modely strednej triedy (tzv. segment D) posúvajú Hyundai do oblasti ‘modern premium’. Poskytujú zákazníkom vysokú celkovú kvalitu a prvky vybavenia high-tech za prístupné ceny. Dizajn reprezentuje evolúciu nových výrazových prostriedkov značky ‘fluidic sculpture’, vo forme uhladeného elegantných verzií kombi a sedan s nekompromisným komfortom a veľkou nákladnou kapacitou a štýlového dizajnu. Kým exteriér i40 sa vyznačuje fluidickým tvarom a elegantnými grafickými elementmi, dizajn interiéru sa sústreďuje na tvarovo a ergonomicky optimalizovanú integráciu jednotlivých funkcií.
 
Aj vďaka rastúcej dôvere zákazníkov je dnes značka Hyundai piatym najväčším výrobcom automobilov na svete. Vysokú kvalitu produktov zároveň potvrdzuje fakt, že značka Hyundai sa po 2.krát stala absolútnym víťazom globálneho testu kvality magazínu Auto Bild a obhájila tak prvenstvo z minulého roka. Preto vám tiež dokáže poskytnúť jedinečný program trojnásobnej starostlivosti, ktorý vám prináša 5 rokov záruky bez obmedzenia kilometrov, 5 rokov asistenčných služieb a 5 rokov zvýhodnených servisných prehliadok.
  • Tag : 2012, Tlačové správy