Hyundai Motor News

News

Modernizovaný Hyundai Matrix

03.08.2009

Tlačová správa č. 9 zo dňa 7.3.2008

Ženeva

Na ženevskom autosalóne spoločnosť Hyundai Motor Co. predstavila inovovanú verziu modelu Matrix, ktorý vstupuje do roku 2008 s novým, odvážnym dizajnom. Modernizovaný interiér i exteriér dodávajú obľúbenému rodinnému vozidlu nádych sviežosti.

Hyundai Matrix, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2002, priniesol do sektoru minivanov závan nového štýlu. Vozidlo bolo navrhnuté talianskou firmou Pininfarina a vďaka hlbokým bočným oknám a kompaktnému vonkajšiemu vzhľadu sa rýchle udomácnil na trhu vozidiel určeným mladým rodinám po celej Európe.

Exteriérový dizajn

Matrix sa vždy vyznačoval priateľskou povahou, čím si získaval obľubu práve u mladších rodín. Súčasný facelift túto vlastnosť ešte zdôrazňuje. V prednej časti vozidla začínajú zmeny u nového predného nárazníka s tvarovaným spojlerom a hmlovkami. Zmeny sa dotkli i mriežky chladiča, rozšírené duálne svetlá boli jemne integrované do prednej masky, čím prispeli k modernému vzhľadu. Pozmenená boli i kapota a predné blatníky, ktoré majú športovejší vzhľad. Výsledkom je atraktívnejšia predná časť vozidla.

Zadná časť prešla minimálnymi zmenami, avšak dostala mierne športovejší ráz. Nový je zadný nárazník s integrovanými hmlovkami nového tvaru. Modernejší dizajn exteriéru dopĺňa nová paleta farieb karosérie.

Interiér

Na výber je nové sivé, modré alebo červené čalúnenie. Prvky, ktoré robia z Matrixa jedno z najvariabilnejších a najpraktickejších vozidiel vo svojej triede, zostali zachované. Za zmienku stoja posuvné skladacie zadné sedadlá či praktická stredová ovládacia konzola. Matrix sa môže pochváliť pohodlným a vysokým umiestnením sedačiek, podpernými sedadlami a skvelým výhľadom z miesta vodiča. Vozidlu zostala aj konkurencieschopná kapacita batožinového priestoru 350 litrov, pri sklopených sedadlách dokonca až 1284 litrov.

Pohonná jednotka

Zákazník si i naďalej môže vyberať z troch motorov. V ponuke sú benzínové motory Alpha 1.6 s výkonom 103 koní, Beta 1.8 s výkonom 123 koní a dieselový motor 1.5 CRDi s výkonom 110 koní. Všetky tri motory sú v ponuke s 5-rýchlostnou manuálnou prevodovkou a pri benzínových verziách je možná kombinácia i so 4-stupňovou automatickou prevodovkou.

Bezpečnosť

Ako je tomu pri všetkých vozidlách Hyundai, tak i v prípade Matrixu je pevný bezpečnostný rám posilnený na strategických bodoch. Doplnkom sú deformačné zóny a rozloženie sily nárazu. Štandardným vybavením sú duálne predné a bočné airbagy a bezpečnostné pásy s predpínačmi, ako i detská poistka. Aktívne bezpečnostné prvky obsahujú ABS, ESP a elektronickú kontrolu trakcie.

Komfort a pohodlie

Matrix ponúka štandardne, prípadne na objednávku celý rad prvkov zvyšujúcich pohodlie pasažierov. Tieto prvky zahŕňajú držiaky na okuliare a nápoje, hlboké odkladacie priestory na mapy a dokumenty, zadné vrecká na predných sedadlách, priestrannú schránku na rukavice, lakťovú opierku s odkladacím priestorom, sklápacie stolíky na zadnej strane operadiel, dvojitú zásuvku 12V, odkladací priestor pod sedadlami v prednej i zadnej časti vozidla, sieť v batožinovom priestore na uchytenie predmetov, kryt batožinového priestoru či odmrazovač predného skla.

Nová Hyundai Matrix príde na slovenský trh v septembri tohto roka. Pri jej uvedení budú špecifikované motorizácie, výbavy a ceny pre SR.

  • Tag : 2008, Tlačové správy