Hyundai Motor News

News

Spokojní majitelia vozidiel Hyundai

01.09.2009

Tlačová správa č. 22 zo dňa 5.11.2007

Hyundai dosiahol v tohtoročných prieskumoch spokojnosti zákazníkov vynikajúce výsledky.

 • Auto Pacific Vehicle Satisfaction Award (cena za spokojnosť s vozidlom):
  Grandeur, Santa Fe a Tucson jednotky vo svojej kategórii
 • Strategic Vision: Total Quality Index (TQI**, Celkový index kvality)
  Santa Fe, Tucson a Entourage – najlepší vo svojej kategórii
 • JD Power (USA)
  Tucson, Accent a Elantra – v trojke najlepších vo svojej kategórii
 • JD Power (Veľká Británia)
  Santa Fe jednotka vo svojej kategórii; Getz a Matrix - veľmi dobré výsledky

Za posledné roky si spoločnosť Hyundai Motor Company vybudovala reputáciu výrobcu kvalitných áut. Neprekvapí preto, že šiesty najväčší výrobca automobilov na svete obsadil v tomto roku predné miesta hneď v niekoľkých prestížnych prieskumoch spokojnosti zákazníkov.

Hyundai dosiahol až tri najvyššie ocenenia v prieskume Strategic Vision: Total Quality Index (TQI, Celkový index kvality) 2007, ktorý skúma celkovú spokojnosť s vozidlom medzi novými majiteľmi áut. Vozidlo Entourage, ktorý sa v Európe nepredáva, zvíťazil v kategórii minivanov, Hyundai Grandeur vedie triedu veľkých áut a Hyundai Santa Fe sa ocitlo na špici triedy menších SUV. Viac

V prieskume Auto Pacific získali prvé miesta vo svojich kategóriách modely Tucson, Grandeur a Santa Fe. Pri opätovnom víťazstve v kategórii veľkých áut bol model Grandeur svojimi majiteľmi vysoko oceňovaný za výkon a akceleráciu, inovatívne technológie a celkovú poskytovanú hodnotu. Tucson bol ocenený ako veľmi úspešné kompaktné SUV s motorom V6, ktorý je v tejto triede vzácnosťou, ako i za veľmi solídny balíček záruk. Santa Fe sa umiestnilo na čele kategórie „Prémiové stredné SUV“ a srdcia svojich majiteľov získalo vďaka komfortnému a priestrannému interiéru a celkovej hodnote vozidla.

Santa Fe se umiestnilo na prvnom mieste i v tohtoročnom britskom prieskume spokojnosti zákazníkov renomovanej skupiny JD Power (Veľká Británia), kde získalo najlepšie hodnotenie za mechanickú spoľahlivosť a celkové tretie miesto v kategórii vozidiel s pohonom všetkých kolies. V tejto štúdii bodoval i Hyundai Getz, ktorý ako jediný vo svojej kategórii získal najvyššie bodové hodnotenie za mechanickú spoľahlivosť a veľmi dobré výsledky mu priniesla i nadpriemerná kvalita spracovania exteriéru a interiéru.

Hyundai Matrix, ktorý získal v britskom prieskume JD Power 3. miesto v kategórii viaceúčelových vozidiel (MPV), bol ocenený za komfort a kvalitu, servisné zabezpečenie a priaznivé prevádzkové náklady.

Hyundai získal výborné hodnotenie i v prieskume americkej spoločnosti JD Power za rok 2007. V trojke najlepších sa vo svojich segmentoch umiestnili až tri modely značky Hyundai: Tucson, Accent a Elantra.

Hyundai, povzbudený týmito vynikajúcimi výsledkami, reálne predpokladá, že horúca novinka Hyundai i30, ktorá nepochybne prispeje k posilneniu imidžu značky Hyundai v Európe, bude v budúcnosti pravidelne citovaná na predných pozíciách prieskumov spokojnosti zákazníkov.

 • Tag : 2007, Tlačové správy