Hyundai Motor News

News

Nový Hyundai i30cw

03.08.2009

Tlačová správa č. 11 zo dňa 25.4.2008

  • Hyundai i30cw (crossover wagon), ktorý spoločnosť Hyundai Motor SK v týchto dňoch uvádza na slovenský trh, v sebe spája emotívnosť hatchbacku i30 s priestrannosťou a flexibilitou vozidiel SUV

Elegantný dizajn exteriéru

Kultivovaný a moderný dizajn spolu so sofistikovanými detailami pôsobí veľmi príjemným dojmom a zaujme na prvý pohľad. Zmeny oproti hatchbacku sú viditeľné voľným okom. Zadné bočné dvere majú rovnejšiu spodnú hranu okna a tretie obdĺžnikové sklo sa zväčšilo. Na streche pribudli lyžiny, vďaka ktorým kombi povyrástlo o 85 mm na výsledných 1565 mm. Opticky i30cw pôsobí vyšším a štíhlejším dojmom najmä zozadu. Dvere sú kolmejšie a s rovnými bokmi, koncové svetlá zúžené.

Vďaka širokým bočným dverám sa do vozidla bez problémov nastupuje, nakladanie a vykladanie predmetov z batožinového priestoru zasa uľahčuje veľký uhol otvorenia zadných výklopných dverí.

Jeden z najväčších rázvorov vo svojej triede

Rázvor narástol o 50 mm na celkových 2700 mm, vďaka čomu majú i cestujúci na zadných sedadlách uľahčené nastupovanie a dostatok priestoru, predovšetkým v oblasti ramien, nôh a hlavy. Zadné dvere sa ľahko vyklápajú na dvoch plynových vzperách, môže pod nimi stáť vzpriamený človek do 189 cm. Horná plocha zadného nárazníka sa nachádza 570 mm nad zemou, úložná hrana o 50 cm vyššie. Pri manipulácii tak netreba zdvíhať predmety príliš vysoko.

Celý batožinový priestor je čalúnený príjemnou látkou. Ložná plocha tvorí štvorec 1040 x 1040 mm (takmer 1,1m2), vstupným otvorom naložíte predmety vysoké až 760 mm. Základný objem 415 litrov plne vyhovuje rodinným potrebám. Výklopná podlada ukrýva plnohodnotnú rezervu, skutočne praktické sú odkladacie schránky za podbehmi.

Nechýbajú ani úchyty detských autosedačiek Isofix a krycia roleta. Asymetricky delené sedadlá vytvoria po sklopení takmer rovnú úložnú plochu dlhú 1850 milimetrov, pri čiastočnom naklopení spolujazdcovho operadla možno previezť predmety do troch metrov. Pri obsadení vozidla dvomi osobami naložíte do vozidla úctyhodných 1 395 m2 (užitočné zaťaženie 514 kg). Hyundai i30cw je flexibilným spoločníkom za každých okolností.

Interiér plný inteligentných riešení

Príjemný a priestranný interiér pôsobí luxusným dojmom a poskytuje pohodlie, na ktoré si rýchlo zvyknete. Všetky prístroje a ukazovatele sú modro podsvietené a celý vnútroný priestor sa vyznačuje skvelou ergonómiou. Volant možno nastaviť výškovo i pozdĺžne, pri riadení pomáha elektrický posilňovač a ovládače audiosystému sú zabudované priamo na volante. Prístrojová doska je prehľadná a jednotlivé prvky výbavy sa jednoducho a intuitívne ovládajú, či už ide o audiosystém, pripojenie mp3 prehrávača cez konektor USB, alebo klimatizáciu. Riešenie interiéru ďalej ponúka celý rad praktických odkladacích priestorov, vrátane držiakov na nápoje či puzdra na okuliare.

Hlboko profilované a vyššie osadené sedadlá, navrhnuté v spolupráci so špecialistami na ortopédiu, poskytujú mimoriadne pohodlie a oporu, vďaka čomu je i jazda na dlhšie vzdialenosti veľmi príjemná. Výrazné bočné vedenie navyše dobre drží telo v zákrutách. Ponuka zahŕňa jemnú kožu, vysokokvalitné poťahové látky a dvojfarebný interiér, čo vytvára harmonický celok, ktorý uspokojí potreby i tých najnáročnejších zákazníkov.

Široká paleta motorov

Zákazník si môže vybrať zo skutočne širokej ponuky najmodernejších motorov z dielne Hyundai. V ponuke sú dva benzínové a tri úsporné a výkonné dieselové motory, vrátane možnosti voľby medzi manuálnou a automatickou prevodovkou.

Všetky vznetové motory (1,6l 66kW/85kW a 2,0l 103kW) sú vybavené turbodúchadlom s premenlivou geometriou lopatiek (VGT) a systémom vstrekovania CRDi poslednej generácie. Poskytujú vysoký výkon kombinovaný s hospodárnejšou a ekologickejšou prevádzkou. Zážihové motory (1,6l 93kW a 2,0l 105kW) disponujú systémom premenlivého časovania ventilov (CVVT) a technológiou variabilného sania. Výsledkom je optimálny výkon, maximálny pôžitok z jazdy a veľká úspora paliva.

Automatická prevodovka

Nová, ergonomickejšia 4-rýchlostná automatická prevodovka disponuje prepracovaným voličom a kulisou radenia. Výsledkom je neomylný výber režimu jazdy a rýchlejšie a presnejšie ovládanie.

Manuálna prevodovka

Príjemnejší chod radiacej páky, nové materiály, konštrukcia a výroba pomocou najnovších technológií charakterizujú manuálnu prevodovku i30cw. 6-stupňová manuálna prevodovka je štandardom pri vznetovom motore s objemom 2,0l.

i30cw – integrálna bezpečnosť

Pre zaistenie bezpečnosti ponúka Hyundai i30cw počítačom navrhnutú pevnú karosériu, ktorá pri vývoji prešla mnohými testami pevnosti a funkčnosti deformačných zón pri náraze. Bezpečnostná výbava zahŕňa v štandarde 6 airbagov (2 predné, 2 bočné, 2 okenné), trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačmi a aktívne predné opierky hlavy. Medzi ďalšie prvky zaručujúce bezpečnú a plynulú jazdu patrí presné riadenie s elektrickým posilňovačom, skvelé odpruženie (náprava McPherson vpredu a viacprvková vzadu), brzdové kotúče s veľkým priemerom na všetkých kolesách alebo systémy ABS a ESP. Vodičovi tak nič nebráni v tom, aby si užíval jazdu bez obáv o bezpečnosť všetkých cestujúcich.

Bohatá výbava už v štandarde

Hyundai poskytuje už tradične všestrannú výbavu na všetkých úrovniach a i30cw v tejto tradícii pokračuje. Rozsah štandardnej výbavy v kombinácii so širokou škálou príslušenstva a doplnkov umožňuje zákazníkom i30cw prispôsobiť si vozidlo vlastným predstavám.

Hyundai i30cw je v ponuke podobne ako jeho 5-dverový súrodenec v 4 rôznych verziách. Už základné prevedenie “Classic” obsahuje bohatú výbavu, vrátane 6 airbagov, ABS s EBD, aktívnych opierok hlavy, integrovaného audio systému (rádio+CD+MP3+USB+AUX) s ovládaním na volante, výškovo nastaviteľného sedadla vodiča, lakťovej opierky či predných elektrických okien. Vyššia verzia “Comfort” poskytuje naviac napr. elektricky vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá vo farbe karosérie, diaľkové centrálne zamykanie, elektrické ovládanie zadných okien, hmlovky, strešné lyžiny a automatickú klimatizáciu. V športovejšej verzii “Style” nájdeme naviac systém ESP, 16-palcové disky z ľahkej zliatiny, pneumatiky 205/55 R16, športové odpruženie, systém sledovania tlaku v pneumatikách, dažďový senzor či kombinované čalúnenie sedadiel látka/koža. Najvyššia verzia “Premium” ponúka okrem vyššie uvedených prvkov aj elektrochromatické spätné zrkadlo, parkovacie senzory či smerovky v spätných zrkadlách.

Cena základnej verzie s benzínovým motorom 1,6i je 489 900 Sk s DPH. Na nový Hyundai i30cw je možný odpočet DPH.

  • Tag : 2008, Tlačové správy