Hyundai Motor News

News

3 modely Hyundai ocenené za bezpečnosť

01.09.2009

Tlačová správa č. 23 zo dňa 28.11.2007

  • Poistný inštitút pre bezpečnosť na diaľniciach (Insurance Institute for Highway Safety - IIHS)

Soul, Južná Kórea

Po prvýkrát v histórii získali tri modely značky Hyundai najvyššie ocenenenie za bezpečnosť v testoch Poistného inštitútu pre bezpečnosť na diaľniciach (IIHS). V segmente stredných SUV zvíťazili modely Hyundai Veracruz a Hyundai Santa Fe a triede minivanov kraľoval Hyundai Entourage. Víťazné vozidlá potvrdili schopnosť ochrániť cestujúcich v prípade predného, zadného či bočného nárazu.

Hyundai Entourage, ktorý sa predáva len v USA, získal toto ocenenenie už tretí rok za sebou. Všetky tri vozidlá obdržali maximálny počet piatich hviezdičiek v amerických testoch NHTSA pri prednom a bočnom náraze.

Najvyššie ocenenie za bezpečnosť IIHS na základe interných testov Inštitútu sa udeľuje vozidlám, ktoré v najvyššej možnej miere chránia pasažierov pri čelných, bočných a zadných nárazoch. Celkové hodnotenie každého vozidla závisí od rôznych parametrov, vrátane zranení figurín či odolnosti štruktúry vozidla. Víťazné automobily musia obsahovať najnovšiu technológiu prevencie proti nárazom, ako i elektronický stabilizačný program (ESP), ktorým sú štandarnde vybavené všetky tri víťazné modely Hyundai, ako i 73% vozidiel Hyundai predávaných na severomerickom trhu.

Podľa IIHS „označenie víťazov na základe testov uľahčuje zákazníkom identifikáciu vozidiel s najvyššou celkovou ochranou bez toho, aby museli skúmať a porovnávať rôzne výsledky crashtestov“.

„Hyundai v hodnotení IIHS získal viac ocenení ako BMW, Mercedes-Benz či Toyota,“ povedal John Krafcik z Hyundai Motor America, viceprezident pre strategické plánovanie a vývoj produktov.

  • Tag : 2007, Tlačové správy