Hyundai Motor News

News

Hyundai hľadá najšťastnejšiu slovenskú rodinu

02.09.2014

•Podľa The World Happiness Report sme 46 najšťastnejší na svete
•Podľa European Quality of Life Survey sme 22 najšťastnejší v Európskej únii
•Hyundai hľadá najšťastnejšiu slovenskú rodinu, ktorá vyhrá exkluzívnu dovolenku

New Generation i20_Front

Sú Slováci šťastní, alebo nie? A čo to znamená, ak sú šťastní? Na tieto otázky pravidelne odpovedajú renomované svetové aj európske prieskumy. V svetovom porovnaní sme dopadli celkom dobre, v EÚ sme skončili šiesti od konca. Zo susedných krajín sú menej šťastnejší už len Maďari a najmenej spokojní sú Bulhari. Na čele rebríčku spokojnosti krajín Európskej únie sú severské krajiny, v poradí Dáni, Fíni a Švédi. Prieskum zaujal spoločnosť Hyundai, ktorá sa v rámci svojej orientácie na rodinu rozhodla nájsť najšťastnejšiu slovenskú rodinu.

„Spokojnosť a šťastie našich súčasných aj potenciálnych zákazníkov a fanúšikov nás zaujíma, preto sme sa rozhodli inšpirovať týmito prieskumami a nájsť najšťastnejšiu slovenskú rodinu. Vzhľadom na to, že sme čoraz viac vnímaní ako rodinná značka, je prirodzené, že sa podobným aktivitám budeme venovať čoraz častejšie. Želám všetkým rodinám, ktoré sa do našej súťaže zapoja veľa šťastia a spokojnosti,“ uviedol Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovensko.Do hľadania najšťastnejšej slovenskej rodiny sa môže zapojiť každý, kto si vie radosť zo života vychutnať aj za volantom. Na výber má dva spôsoby. Buď odfotí svojich najbližších a fotku zašle na stránku www.najstastnejsiarodina.sk, alebo im pripraví prekvapenie v podobe testovacej jazdy u autorizovaných dílerov Hyundai. 24 výhercov získa vozidlo Hyundai i30 alebo ix35 na mesiac s plnou nádržou a navyše tankovacou kartou v hodnote 150 EUR. Spolu so svojimi rodinami budú môcť  celý mesiac  spoznávať najkrajšie kúty Slovenska. Hlavnou cenou pre tú najšťastnejšiu rodinu na Slovensku však bude exkluzívna spoločná dovolenka. Pôjdu si na ňu  oddýchnuť tí, ktorí si okrem zážitkov z jazdy urobia radosť aj kúpou vozidla Hyundai v období od 18.8. do 31.10.2014.

V súťaži Hyundai pôjde o najšťastnejšiu slovenskú rodinu pri jazde autom a na dovolenke. V reálnom živote a podľa zmienených prieskumov sú Slováci najšťastnejší, keď majú stabilné rodinné zázemie a trvalú prácu. Naopak, najmenej spokojní sú vo výhľade do budúcnosti a spolu s Grékmi patria skôr medzi pesimistov.

V prieskumoch šťastia sa ako významné faktory spokojnosti objavujú ekonomické ukazovatele, ako napríklad HDP, výška príjmov, ale aj dĺžka života a rodinné zázemie. Nie je preto prekvapením, že v EÚ sú obyvatelia starých členských štátov v priemere viac šťastnejší ako nových.  Existujú však aj výnimky, napríklad Rumuni sú šťastnejší nielen ako Slováci, ale aj ako Česi a pritom ich ekonomická úroveň je podstatne nižšia.