Hyundai Motor News

News

Spoločnosť Hyundai Motor ukázala model i20 novej generácii pred jeho premiérou na parížskom autosalóne

12.08.2014

•    Prvé obrázky dokumentujú čistú a jednoduchú architektúru karosérie
•    Najväčší vnútorný priestor kabíny v európskom segmente malých automobilov
•    Prvé panoramatické strešné okno v triede

Offenbach, 11. augusta 2014

Spoločnosť Hyundai Motor dnes zverejnila prvé snímky modelu i20 novej generácie pred jeho premiérou na parížskom autosalóne 2014.

New Generation i20_Front Uvedením tohto najnovšieho modelu spoločnosť Hyundai Motor pokračuje vo svojej úspešnej prezencii v európskom segmente malých automobilov (tzv. segment B), ktorá predstavuje takmer 1 milión predaných automobilov od roku 2002. Popularita prvého modelového radu i20 z neho urobila jeden z najlepšie predávaných modelov značky v regióne. Nový model má za cieľ osloviť ešte širšiu skupinu zákazníkov; posilniť pozitívne vnímanie značky publikom a upevniť pozíciu značky Hyundai ako autentického európskeho výrobcu.  

Hyundai i20 novej generácie bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe. Na požiadavky európskych zákazníkov reaguje troma hlavnými atribútmi: najväčším vnútorným priestorom kabíny v triede, širokou škálou komfortných prvkov a prvkov high-tech, ako aj výrazným sofistikovaným dizajnom.

Hyundai i20 novej generácie je skonštruovaný na novej platforme s rázvorom 2570 mm – čo je o 45 mm viac oproti predchodcovi. Vďaka tomu patrí jeho kabína k najpriestrannejším v segmente. Efektívne usporiadanie komponentov pohonu a podvozka umožnilo vytvoriť kabínu s priestorom pre päť dospelých osôb. Kombinovaný predný a zadný priestor na nohy (lomená dĺžka) je s hodnotou 1892 mm najväčší v triede. Aj základným objemom batožinového priestoru 326 litrov je Hyundai i20 novej generácie lídrom vo svojom segmente.

New Generation i20_Rear Pocit veľkorysého vnútorného priestoru predovšetkým v prednej časti kabíny umocňuje panoramatické strešné okno, jedinečné v tejto triede automobilov. Dá sa vyklopiť alebo úplne otvoriť, čím privádza do kabíny veľa prirodzeného svetla a čerstvý vzduch. K ďalším prvkom zvyšujúcim komfort posádky patrí integrovaná cúvacia kamera a vnútorné osvetlenie kabíny z diód LED.

Vyhotovenie interiéru nadväzuje na sofistikovaný a charakteristický dizajn karosérie. Aplikáciou filozofie dizajnu ‘Fluidic Sculpture 2.0’ vznikla čistá a jednoduchá celková architektúra vozidla, ktorá vznikla v európskom dizajnovom centre Hyundai Motor v Rüsselsheime, Nemecko.

New Generation i20_Roof Európsky dizajnový tím Hyundai vytvoril výraznú estetiku prednej časti karosérie. Typická šesťuholníková maska chladiča s chrómovaným rámčekom bola z konštrukčných a štylistických dôvodov posunutá na prednej časti karosérie nižšie. Úzky horizontálny pásik mriežky spája predné reflektory, vybavené bi-funkčnými projekčnými systémami, dennými svetlami zo svietiacich diód LED a obrysovými svetlami z LED. V otvoroch na vstup vzduchu v nárazníku po bokoch masky chladiča sú umiestnené reflektory do hmly, ktoré zvýrazňujú energický vzhľad prednej časti karosérie.

Karoséria s dĺžkou 4035 mm má výraznú bočnú hranu, prebiehajúcu po celej dĺžke, modelované bočné panely sú zakončené bočnou plastovou ochrannou lištou v spodnej časti dverí.

Nápadným prvkom na zadnej časti karosérie modelu Hyundai i20 novej generácie sú zadné stĺpiky s lesklou čiernou povrchovou úpravou, ktoré vytvárajú ilúziu vznášajúcej sa strechy. Zadné skupinové svetlá prechádzajú zo zadných blatníkov do dverí batožinového priestoru a majú výraznú vnútornú štruktúru zo svietiacich diód LED v tvare ‘bumerangu’.

Svetová premiéra modelu i20 novej generácie sa uskutoční počas tlačovej konferencie Hyundai na parížskom autosalóne, ktorá sa koná vo štvrtok 2. októbra 2014 o 16:00 SEČ v Hale 3.
 

  • Tag : 2014, Tlačové správy