Hyundai Motor News

News

Hyundai v prvom kvartáli tretí

16.04.2013

·         1 121 predaných vozidiel na Slovensku za prvé tri mesiace 2013

·         Bestsellermi naďalej modely Hyundai i30 a ix35
·         Hyundai dosiahol 42-percentný nárast v medziročnom porovnaní
 
Hyundai začal rok 2013 veľmi úspešne. Po prvom kvartáli sa na Slovensku umiestnil na treťom mieste tesne za druhým VW. Oproti predchádzajúcemu roku dosiahol 42-percentný nárast.
 
Najlepšie predávaným modelom značky na Slovensku bol dlhodobo úspešný Hyundai i30. Celkovo sa v prvom kvartáli predalo 463 vozidiel i30. V nižšej strednej triede (tzv. segment C) sa modelový rad i30 umiestnil na treťom mieste, tesne za modelom VW Golf.
 
Výborné umiestnenie v štvrťročných štatistikách registrácií na Slovensku dosiahol aj celkom nový model Hyundai Santa Fe, ktorý je zosobnením prémiovej kvality značky. Medzi veľkými SUV (tzv. segment D) skončilo Santa Fe na druhom mieste.
 
V obľúbenej triede kompaktných SUV (tzv. segment C) je naďalej veľmi populárny model Hyundai ix35. V prvom kvartáli sa umiestnil na druhom mieste s počtom 211 predaných kusov.
 
Veľmi úspešne si viedol manažérsky model Hyundai i40. V strednej triede (tzv. segment D) skončil na druhom mieste, výrazne predbehol konkurenciu a priblížil sa k modelu VW Passat. V medziročnom porovnaní zaznamenal 29-percentný nárast.
 
Výsledky za prvý štvrťrok 2013 sú odrazom snahy automobilky Hyundai o stabilizovanie svojej pozície na slovenskom trhu v prvej trojke. „Predajné úspechy v tomto roku odrážajú rastúcu obľúbenosť značky Hyundai u našich zákazníkov podporenú vynikajúcou ponukou benefitov, ktoré nemajú na slovenskom trhu konkurenciu. Ponúkame unikátne výhodné financovanie na pätiny, za zákazníka zaplatíme registračnú daň a teraz aj kompletné poistenie na rok zadarmo. Chceme našim zákazníkom dokázať, že si ich dlhodobo vážime. Naše kvalitná obchodná sieť poskytuje aj vynikajúce servisné zázemie, ktoré v spojení päťročnej záruky bez obmedzenia kilometrov dáva zákazníkom dlhodobú istotu, že Hyundai je správnou voľbou. “ hovorí Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia. 
 
V prvom kvartáli patrila značka Hyundai na Slovensku medzi najúspešnejšie automobilky. Vo výsledkoch sa premietli: silnejúca pozícia na trhu, pozitívne vnímanie značky slovenskými motoristami, výnimočná starostlivosť s programom 5 rokov záruky a výhod a  jedinečné financovanie nových vozidiel na pätiny bez navýšenia.
 
Hyundai spolu s pozitívnymi výsledkami, predstavil aj novú tvár značky. Ambasádorom automobilky Hyundai na Slovensku sa stal populárny spevák Majk Spirit. Na druhý kvartál si značka pripravila opäť silnú ponuku troch benefitov. Táto ponuka je doplnená o špičkové smartfóny Samsung v limitovanej edícii Majk Spirit edition.
  • Tag : 2013, Tlačové správy