Hyundai Motor News

News

Hyundai predstavuje vyššiu úroveň integrácie smartfónu do vozidla

05.03.2013
·        Projekt konektivity má premiéru na ženevskom autosalóne 2013
·        Širšie možnosti smartfónu zvyšujú úžitkové vlastnosti automobilov Hyundai
·        Projekt využíva Hyundai i30 novej generácie na demonštráciu benefitov
 
Na ženevskom autosalóne  2013 predstaví Hyundai svoju víziu zosieťovanej budúcnosti demonštráciou ako budú vodiči a majitelia automobilov Hyundai profitovať z dokonalej integrácie svojho osobného zariadenia (smartfónu) do vozidla.
 
Na prezentáciu tejto inovatívnej koncepcie integrácie, vytvorenej v spolupráci so spoločnosťou LG Electronics, slúži trojdverový Hyundai i30. Predvádzacie vozidlo ukazuje ako sa dá využívať smartfón vodiča ako integrálny komponent systému infotainmentu, čím sa dosahuje praktickejšia personalizovaná funkčnosť, umocňujúca zážitok z jazdy.  
 
Smartfón používaný v projekte konektivity značky Hyundai umožňuje odomknúť dvere a automaticky personalizovať nastavenia vozidla ako nastavenia predvolieb preferovaných rozhlasových staníc autorádia, navigácie, vzhľadu menu infotainmentu a ďalších preferencií.
 
Po vložení do špecifickej oblasti v stredovej konzole sa smartfón vodiča bezdrôtovo nabíja bez nutnosti napájania osobitným káblom.
 
Tento exkluzívny systém po prvý raz na svete prináša bezdrôtové prepojenie MirrorLink, ktoré umožňuje vodičovi využívať všetky funkcie smartfónu pomocou kapacitného dotykového monitora s uhlopriečkou 7 palcov (17,8 cm) v stredovej konzole prístrojového panelu. Vodič a spolujazdec majú prostredníctvom dotykového monitora prístup k navigačným funkciám smartfónu, aplikáciám podporovaným internetom ako napr. e-mail, kontaktom a registrom volaní telefónu, ako aj k multimediálnym funkciám, vrátane videa.
 
Aplikácia (app) Hyundai umožňuje vodičovi na diaľku sa spojiť so svojim vozidlom a skontrolovať či je vozidlo zamknuté a či sú vypnuté svetlá. Okrem toho aplikácia Hyundai umožňuje zákazníkovi vidieť na displeji smartfónu priestor za vozidlom prostredníctvom cúvacej kamery, čo je svetová novinka v automobilovom priemysle.
 
Pri plánovaní budúcej jazdy aplikácia umožňuje na diaľku skontrolovať náplň paliva v nádrži a dojazd vozidla, ako aj spotrebu paliva pri predchádzajúcej jazde.
 
Aplikácia okrem toho zvyšuje komfort vodiča tým, že umožňuje na diaľku skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách a teplotu v kabíne, ako aj využiť Google Maps na rýchlu navigáciu k zaparkovanému vozidlu.
 
Seungwook Yang, prezident technického centra Hyundai Motor Europe povedal: “Hyundai sa usiluje urobiť osobnú mobilitu ešte komfortnejšou, všestrannejšou a individualizovanejšou. Tento projekt ukazuje, že integrácia smartfónu do vozidiel Hyundai prináša intuitívne ovládateľné a všestranné funkcie, ktoré sa ľahko ovládajú – čím perfektne podporujú vodiča pri jazde.”
  • Tag : 2013, Tlačové správy